comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Андрій Сенченко : Про Крим, окупацію, ядерний фактор і санкції

22-10-2020 17:10

0

Андрій Сенченко

нардеп V, VI і VII скликань, голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права"

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що Росія максимально готується до розміщення ядерної зброї в тимчасово окупованому Криму. Які дані про це є зараз? Як на це повинні відреагувати наші зарубіжні партнери? Своєю думкою з виданням "Коментарі" поділився нардеп V, VI і VII скликань, екс-заступник голови Радміну Автономної Республіки Крим, голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права» Андрій Сенченко

"У сфері поводження з ядерною зброєю, матеріалами, компонентами Росія поводиться дуже розв'язано з точки зору міжнародного права.

Коли почалася окупація Криму, на північній стороні Севастополя відбулося силове захоплення університету, який готував ядерників для України. Серед іншого там експлуатувався дослідницький ядерний реактор ІР-100. Метою його будівництва було підвищення якості підготовки офіцерів атомних підводних човнів. Перший фізичний пуск справили 18 квітня 1967 року. Тоді цей реактор став першим в системі вищих військово-морських навчальних закладів СРСР.

Він перебував на обліку і під контролем МАГАТЕ - Міжнародного агентства з атомної енергії. На превеликий жаль, тоді належного масштабу реакції на це захоплення ні з боку української влади, ні з боку світової громадськості не було. Напевно, тому що тоді було багато подібних дій РФ по всьому Криму і Севастополю - йшло захоплення військових частин, арсеналів.

З 2016 року почала надходити інформація про початок будівельних робіт в урочищі Кизил-Таш (між Феодосією і Судаком), поруч з населеним пунктом Щебетовка. У 60-х роках минулого століття там знаходився об'єкт, де зберігалися ракети з ядерними боєголовками. Згодом місце змінило призначення. Перед окупацією там знаходилася база спецназу внутрішніх військ України. А чотири роки тому в тих місцях почалися будівельні роботи. За деякими даними, відновлюються можливості для зберігання ядерної зброї.

Ще один момент, що побічно підтверджує заяву Данилова, - в Криму окупанти базують літаки, здатні нести ядерну зброю. А раз є такі можливості, то є і відповідний боєкомплект.

Світова реакція на збройну окупацію Криму Росією і утримання силою нашої території давно повинна бути більш жорсткою, ніж є. Адже всі розуміють, що РФ цілеспрямовано створює в Криму потужну військову базу - з серйозними агресивними планами, пов'язаними з Чорноморським регіоном, Середземномор'ям, Близьким Сходом. Єдине рішення проблеми - змусити РФ піти з Криму, припинити окупацію. На мій погляд, для цього у наших західних партнерів є всі можливості. Потрібно довести санкції до рівня, достатнього для того, щоб Путін забрався з нашої території. Умовляння і заяви на Кремль не діють".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!