logo_ukra

Coinspot 07.03.2021

BTC/USD

49017.57

ETH/USD

1658.47

LTC/USD

183.43

НБУ 07.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Богдан Данилишин : Про транші МВФ і Україну

30-10-2020 12:10

0

Богдан Данилишин

міністр економіки України (2007-2010), голова Ради Національного банку України (з 25 жовтня 2016 г.)

Міністр економіки України (2007-2010), голова Ради Національного банку України (з 25 жовтня 2016 г.) Богдан Данилишин висловив виданню «Коментарі» думку про значення для України траншей МВФ, а також про шанси на отримання чергового з них

"Надходження траншів МВФ має обмежений вплив на рівень економічної активності, яка більшою мірою визначається політикою Уряду та Національного банку. У разі надходження траншу МВФ та позик інших міжнародних кредиторів на користь Уряду, відповідні кошти спрямовуватимуться переважно на здійснення виплат за зовнішнім боргом України, зменшуючи потребу у здійсненні урядом запозичень на зовнішніх ринках на ринкових умовах.

Прямого впливу на обмінний курс та інфляцію надходження коштів від МВФ не має. Водночас для Національного банку важливо забезпечити "заякореність" інфляційних та девальваційних очікувань, які наразі є чутливими до питання продовження співробітництва з МВФ.

Міжнародні резерви Національного банку на сьогодні перевищують 26 млрд. доларів США та є достатніми для нівелювання тиску на обмінний курс гривні внаслідок можливого посилення девальваційних очікувань.

Зі сторони Національного банку необхідні умови для проведення першого перегляду програми виконані, зокрема:

1) Радою з фінансової стабільності були схвалені плани скорочення проблемних активів державних банків;

2) Верховною Радою України були внесені зміни до законодавства щодо удосконалення механізмів ліквідації банків та повернення активів.

Разом з виконанням попередніх умов за іншими напрямами це дозволяє розраховувати на отримання траншу після підтвердження їх виконання фахівцями МВФ, перемовини з якими наразі тривають в рамках створеної Урядом міжвідомчої координаційної робочої групи, до якої входять представники Національного банку".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!