Рубрики
МЕНЮ
Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов оцінив для видання «Коментарі» виклики, які стоять зараз перед Україною. І розповів, як слід реагувати на ці виклики
"Сукупність викликів, що стоять перед Україною, робить ситуацію близькою до "ідеального шторму", коли зійшлися в одному місці і в один час цілий комплекс внутрішніх і зовнішніх загроз.
Мабуть, найбільш серйозна проблема - світова пандемія. Україна повинна використовувати кращі і найбільш ефективні світові практики - будь то тотальний контроль пересування населення за китайським зразком або загальне тестування за прикладом Словаччини. Обмежувальні заходи повинні вводитися поступово, щоб зберегти економічну активність.
У питанні мирного врегулювання на Донбасі важливим індикатором є перемир'я, яке триває вже 100 днів. На жаль, останнім часом воно було зірвано не з нашої вини. Повернення до режиму безпеки та розробка нової "дорожньої карти" - завдання українських переговірників.
У відповідь на сумнівні рішення Конституційного суду президент Володимир Зеленський продемонстрував негайну і жорстку реакцію - засідання РНБО і за підсумками загроза розпуску Конституційного суду. Правильність такої позиції підтверджується підтримкою з боку громадської думки - переважна більшість українців висловлюється за збереження антикорупційної інфраструктури і проти рішень КСУ. Є всі шанси на вирішення проблеми без шкоди для безвіза і з урахуванням всіх правових механізмів.
Пандемія вже завдала серйозної шкоди світовій економіці, і в Україні це проявляється особливо сильно. Ухвалення державного бюджету-2021 проходить складно, і в будь-якому випадку ми в бюджеті побачимо величезний дефіцит. Важливе завдання - тягар економічних проблем розкласти рівномірно на різні галузі і інтереси. Олігархи повинні відмовитися від ідей отримувати надприбутки, а дрібний і середній бізнес - повинен отримати підтримку від держави. Саме навколо такої політики повинні об'єднатися парламент і уряд".
Новости партнеров
Новини