Рубрики
МЕНЮ
Що не так в Україні з мінімальними зарплатами і пенсіями, з прожитковим мінімумом? Своєю думкою з виданням "Коментарі" поділився Андрій Гарнат - економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України"
"Всі три категорії (мінімальна зп, пенсія і прожитковий мінімум), які присутні в Україні, не відрізняються точним грошовим виразом суті, яку кожна з них несе. Більш того, є наочним прикладом спотвореного підходу до формування економічної та соціальної політики в країні.
Запланований на
Мінімальна пенсія, яка до літа наступного року досягне 1854 грн., навіть не дотягує до середнього прожиткового мінімуму.
Мінімальна заробітна плата (з початку
У комерційному секторі мінімальна зарплата наочно відображає помилкову фіскальну політику, яку вже тривалий час проводить держава, коли сукупний податок на фонд оплати праці становить 41,5%, завдяки чому ми маємо колосальний розрив між реальною і мінімальної з/п - і відсутність ініціативи в напрямку тієї самої детінізації.
Півроку тому був зареєстрований законопроект №3515, покликаний змінити підхід до формування прожиткового мінімуму. При цьому, він не вирішує питання з нормалізацією пенсійного забезпечення.
Як і раніше, залишається відкритим питання створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності, для активізації внутрішніх і зовнішніх інвесторів. А зробити це можна лише через кардинальні зміни у фіскальній і продовження змін у монетарній політиці.
Тільки таким чином ми зможемо збільшити і продуктивність праці (за рахунок впровадження нових технологій), і природним чином досягти зростання як мінімальної з / п, так і підвищення соціальних стандартів в цілому".
Новости партнеров
Новини