logo_ukra

Coinspot 07.03.2021

BTC/USD

49131.73

ETH/USD

1664.32

LTC/USD

181.93

НБУ 07.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Тарас Козак : Україна відкочується назад у співпраці з МВФ

10-11-2020 14:11

0

Тарас Козак

президент Інвестиційної групи "УНІВЕР"

Президент Інвестиційної групи "УНІВЕР" Тарас Козак поділився з виданням «Коментарі» думкою щодо шансів України отримати в цьому році наступний транш від МВФ

"Президент Зеленський говорить, що Україна виконала всі вимоги МВФ для отримання наступного траншу. Насправді ж ми відкотилися навіть в колишніх вимогах Фонду, які виконали раніше. Перш за все, мова про боротьбу з корупцією.

Півтора місяці тому Конституційний суд України (КСУ) визнав не відповідним Основному закону указ президента (Порошенко) про призначення голови Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Нещодавно КСУ прийняв ще одне резонансне рішення, що завдало удару по антикорупційної вертикалі і фактично зупинило перевірку електронних декларацій. Зараз на розгляді КСУ подання щодо відкриття ринку сг-земель. І немає гарантії, що і ринок землі знов не "заморозять". У підсумку Україна у співпраці з МВФ відкотиться на кілька років назад.

З огляду на таку ситуацію, в цьому році ми точно нічого від Фонду не отримаємо. Можливості траншей в новому році - предмет переговорів.

У той же час ми бачимо, що парламент при прийнятті проекту бюджету в першому читанні ще більше роздмухав його, "знайшовши" 20 млрд грн доходів - не зрозуміло де.

Тим часом, погашення зовнішнього боргу в майбутньому році виглядає неможливим без допомоги міжнародних фінансових інституцій - МВФ і не тільки. Але якщо Фонд не буде з нами співпрацювати, це не зроблять і інші міжнародні фінансові організації. Тоді доведеться все робити за рахунок НБУ - його резервів і друкарського верстата.

Мені здається, президент це розуміє, намагаючись зробити хорошу міну при поганій грі. Але просто говорити про розпуск КСУ, так само як просто говорити про реформи - явно недостатньо.

Так що я скептично ставлюся до можливості співпраці України і МВФ в найближчі півроку".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!