logo_ukra

Coinspot 25.02.2021

BTC/USD

50173.94

ETH/USD

1600.65

LTC/USD

181.31

НБУ 25.02.2021

USD/UAH

28.10

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Ярослав Заблоцький : У багатьох українців склалося враження, що ми боремося з коронавірусом за якоюсь своєю особливою методикою

11-11-2020 12:11

0

Ярослав Заблоцький

доктор медичних наук, професор, доктор-стоматолог

Лікар стоматолог, професор, засновник мережі "Клініка Заблоцького" Ярослав Заблоцький проаналізував для видання "Коментарі" дії влади в ракурсі боротьби з пандемією коронавіруса

"На жаль, сьогодні влада не будує політику довіри з громадянами країни.

Під час першої хвилі коронавіруса помилятися могли всі. Тоді жоден уряд у світі не мав поняття, що саме робити і як запобігти пандемії. Але, наприклад, влада Швеції збудували свої карантинні заходи так, що жителі країни мають довіру до влади. На жаль, про Україну це сказати складно.

Коментуючи дії нашої влади, хочу зазначити, що у багатьох українців склалося враження, що ми боремося з коровірусом за якоюсь своєю особливою методикою. У цьому ключі, наприклад, поясніть - звідки взялася ідея карантину вихідного дня? Влада толком не пояснює, чому вона розглядає це нововведення. Думаю, що, якщо це рішення буде прийнято - то під стінами ВР і МОЗ слід очікувати рестораторів, офіціантів, кухарів та представників всієї сфери гостинності.

Така ж ситуація і з штрафами за не носіння масок. Штрафують чи ні? Глобально це більше схоже на напівзахід або недостатнє обмеження для ефективної боротьби з ковід.

На мій погляд, краще було б закритися глобально на 3-4 тижні. Це зупинило б поширення вірусу, а бізнес не впав би в затяжний кризовий стан. Ті країни, які зробили так навесні і влітку цього року - практично повністю зупинили пандемію.

Сьогодні європейські країни ввели більш жорсткі обмеження, хоча всі розуміють, що бізнесу складно, і що у всіх сферах почалася рецесія. При цьому влада європейських країн, якщо вводять локдаун, в обов'язковому порядку допомагає людям і бізнесу за цілком зрозумілими правилами і гарантовано. Нам поки про це залишається тільки мріяти - всі ми знаємо, як був розподілений ковідний фонд.

Що стосується діяльності медичних клінік, то влада планує ввести обмеження на проведення планових операцій. Це, швидше за все, торкнеться тільки державних клінік. Коли йде мова про закриття пологових будинків - то мова також йде про державні лікарні. Думаю, що якщо іншого виходу немає - то влада приймає правильні рішення, але при цьому веде не достатню і не зовсім правильну комунікацію з медичною спільнотою. Оскільки медичні працівники в панку звільняються, не хочуть виходити на роботу. Крім того, повна невизначеність психологічно тисне на персонал і власників клінік.

Що ж стосується роботи стоматологічних клінік, то останні дослідження німецьких медиків з Мюнхена показали, що пацієнти, які страждають на пародонтит і мають значні ураження зубів карієсом - гірше переносять коновірусну інфекцію. При відсутності лікування пародонтиту та карієсу, а також негідному догляді за ротовою порожниною - можливий розвиток більш важких форм коронавіруса.

Виходить так, що при ковіді організму людини потрібно боротися з бактеріями в ротовій порожнині і з вірусом самого ковіда - це занадто велике навантаження. І як результат - хвороба переходить в затяжну форму і протікає значно складніше. Це означає - стоматологічна допомога вкрай важлива навіть за часів пандемії.

Упевнений, що сьогодні не час встановлювати імплантати або вініри, не на часі займатися естетичної медициною, оскільки епідемологічна ситуація для всіх є критичною. Але коли мова йде про хвороби - то дуже часто допомога потрібна невідкладно.

Більшість клінік навчилися дотримуватися всіх норм безпеки - як для медичного персоналу, так і для пацієнтів. А що робити пацієнтам, якщо раптом уряд прийме рішення закрити роботу стоматологічних клінік?

На сьогоднішній день невідомо, чи будуть обмежувати роботу медичних клінік в період другої хвилі пандемії в Україні. Думаю, що сьогодні юристи всіх приватних і державних медичних установ шукають відповідь на питання - що саме сказали представники влади. Уряд заявив, що найімовірніше заборонить всі операції, крім ургентних випадків. Але деталі не пояснили. Мені як представнику приватного бізнесу комунікації від МОЗ занадто мало. Мені здається, що статистику про щоденні нові зараження можна було б доносити до населення в інший спосіб, а від міністра або заступника міністра МОЗ хотілося б почути більш цінну і корисну інформацію".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!