logo_ukra

Coinspot 25.02.2021

BTC/USD

50173.94

ETH/USD

1600.65

LTC/USD

181.31

НБУ 25.02.2021

USD/UAH

28.10

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Денис Марчук : Найважливіший земельний законопроект з незрозумілих причин поставлено "на паузу"

12-11-2020 13:11

0

Денис Марчук

заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук упевнений, що органам місцевої влади необхідно надати право вільно розпоряджатися ресурсами, які їм належать. У тому числі - землею.

В Україні відбулись місцеві вибори і пройшли вони уже на новій територіальній основі громад і районів. Тобто, фактично, та частина реформи децентралізації, яка передбачала створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) завершилась. Ми маємо сьогодні в країні на рівні районів новий адміністративно-територіальний устрій.

Скоро новообрані голови ОТГ, депутати сільських, селищних, міських рад приступлять до виконання своїх обов’язків. Одним із ключових питань до вирішення буде: де взяти кошти на утримання громад і як їх розподілити?

І тут, власне, запитання: а де взяти гроші? Субвенції із держбюджету – це добре, однак ОТГ створювались якраз з тією метою, щоб могти самостійно забезпечувати себе. Найбільший актив, який є у кожної громади, це земля. Із територій, які здаються в оренду сплачуються податки до місцевих бюджетів.

Однак, до цих пір не усі ОТГ отримали у своє розпорядження землі за межами населених пунктів. Виходить дивна ситуація: є адміністративна одиниця – ОТГ, яка складається з кількох сіл, – але землями між цими селами вона розпоряджатись не може.

Рішення про передачу земель у комунальну власність громад перезріло давно, а зараз воно просто життєво необхідне громадам для повноцінного функціонування.

Президент уже висловив свою позицію, підписавши у жовтні указ про передачу земель ОТГ. Тепер слово за Верховною Радою України. Уже рік чекає на прийняття у другому читанні законопроєкт №2194, яким, власне, і передбачається передача земель державної власності у комунальну власність громад з 1 січня 2021 року. Однак, цей надважливий для громад законопроєкт із незрозумілих причин сьогодні стоїть "на паузі".

Після передачі земель, громади зможуть здавати їх в оренду, отримуючи надходження до бюджету, та розвивати свої території. Тому ситуація, що склалась докорінно неправильна: органам місцевої влади потрібно надати право вільно розпоряджатися ресурсами, які їм належать.

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!