logo_ukra

Coinspot 02.03.2021

BTC/USD

49115.64

ETH/USD

1569.89

LTC/USD

182.46

НБУ 02.03.2021

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

33.80

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Наталія Веселова : Донбас переживає водну трагедію

16-11-2020 10:11

0

Наталія Веселова

народний депутат України VIII скликання, представник Мережі захисту національних інтересів АНТС

Нещодавно комітет ВР по екології обговорював проблему затоплення шахт Донбасу. Чи справді ситуація настільки катастрофічна, як кажуть експерти? Своєю думкою з виданням «Коментарі» народний депутат України VIII скликання, представник Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Наталія Веселова

"Екологічна катастрофа не просто можлива, вона реально відбувається не перший рік. Ще в 2017 році, коли я була депутатом, ми обговорювали звіт однієї з міжнародних організацій, яка зробила відповідні дослідження. Тоді громадськості та Верховній Раді були представлені дані по екологічній обстановці на пріфронтонвих територіях по обидва боки лінії розмежування. Вивчався, зокрема, вплив шахтних вод, які піднімалися все ближче до поверхні землі через те, що багато шахт перестали працювати - і там припинилася відкачування води.

За словами експертів, шахтні води піднімаються до водоносних шарів, звідки йде забір питної води в колодязі, водогони. Уже тоді попереджали, що можливі незворотні процеси, які приведуть до екологічної катастрофи. І ми зараз маємо саме таку катастрофу. На жаль, ні у держави, ні у міжнародних організацій немає зараз можливості виробляти відкачування шахтних вод на непідконтрольною території.

Тим часом, для підконтрольних територій Донбасу загроза навіть більше, ніж для окупованих. Наприклад, в Донецькій області через рельєф місцевості шахти Горлівки, знаходяться значно вище за рівнем, ніж шахти в Торецьку. У підсумку всі не відкачані шахтні води з тієї ж Горлівки збираються в торецьких шахтах.

Все частіше з'являються повідомлення про обвалення шахтних виробок. Таке відбувається в Горлівці, в Макіївці. Т.зв. "влада" мовчить, але місцеві жителі в соцмережах пишуть, що відчувають підземні поштовхи.

До того ж, через обстріли і час трубопроводи - як решето. Величезні втрати очищеної питної води на Донбасі відбуваються постійно. Ті чи інші населені пункти залишаються цілодобово, тижнями без води.

На прифронтових територіях через жахливу якість питної води загострилися хронічні захворювання, почастішали випадки народження дітей з різними патологіями.

Адже шахтні води вже починають затоплювати сховища небезпечних відходів хімічного виробництва (в тому числі з небезпечними елементами, як на тому ж Горлівському "Стиролі" або Микитівському ртутному комбінаті), кладовища, вигрібні ями. І ось цей убивчий "коктейль" п'ють люди.

Ні центральним, ні місцевій владі це, схоже, нецікаво. Надія лише на те, що профільний Комітет парламенту вплине на ситуацію. Тому що потрібно займатися моніторингом ситуації, і вчасно реагувати на виклики. Комітет повинен налагодити координацію між різними міністерствами і відомствами, які могли б допомогти населенню з лікуванням, відселенням з небезпечних місць".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!