Рубрики
МЕНЮ
У чому проблема інвестування в Україну? Що потрібно зробити, щоб інвестори масово прийшли в нашу країну? Своєю думкою з виданням «Коментарі» поділився засновник і президент CEO Club Ukraine (найбільший український бізнес-клуб, який об'єднує близько 200 керівників і власників середнього і великого бізнесу для розвитку, спілкування та співпраці) Сергій Гайдайчук
"У нас немає однієї проблеми - у нас їх цілий арсенал, на будь-який смак. Починаючи від системних і фундаментальних, таких як неможливість захистити свої інвестиції і свої активи в Україні через продажних судів і свавілля правоохоронних органів. І продовжуючи такими як монополізація ринків, нестабільна і непрогнозована економічна, податкова і взагалі будь-яка інша політика в нашій країні.
Це дуже серйозні ризики для будь-якого інвестора. Але якщо ринок, що розвивається, такий як Україна, має великий потенціал, то деякі інвестори можуть йти навіть на такі ризики.
Я б виділив ще одну серйозну проблему - це ментальність і безвідповідальність наших підприємців, які залучають інвесторів в свої бізнеси. Якщо ви піднімете статистику по інвестиційним угодами та проектам за останні роки (за тими, які заходили в першу чергу з-за кордону в Україну) або, наприклад, подивитесь на список компаній, які виходили на Варшавське IPO, ви практично не знайдете успішних кейсів. Ми втратили довіру в інвесторів - як на рівні держави і її інституцій, так і на рівні бізнесменів. Нам не вірять. Тому сюди ніхто не йде.
Про те, що ситуація погіршується, говорять і кредитні рейтинги України. За останній час вони впали нижче плінтуса.
Скажіть, хто в здоровому глузді захоче відправляти свої гроші в "чорну діру"? У кожного міжнародного інвестора - весь світ як вибір для інвестицій. Країни між собою конкурують за залучення інвесторів. А ми їм допомагаємо перемагати, весь час граючи проти самих себе.
Щоб інвестори прийшли масово, потрібно змінити наш менталітет, почати любити і поважати кожного малого і великого інвестора - як внутрішнього, так і зовнішнього. Слід відродити довіру і ринки капіталу спочатку всередині країни, а потім поступово зовні. Далі потрібно вирішити всі фундаментальні проблеми, про які я сказав вище. А для цього потрібно формувати нову адекватну еліту. Ну, а далі - навчитися мислити планетарно, бо ми "граємо" на єдиному глобальному полі. І нам потрібно вчитися конкурувати за інвестора саме глобально, пропонуючи і унікальну стратегію, і видимі переваги для міжнародних інвесторів (чому потрібно йти саме до нас).
Все це неможливо реалізувати швидко. І не потрібно. Головне - мати бачення (бажано - в довгостроковій перспективі), реалістичний план, а також волю і мотивацію поступово втілювати цей план в життя. Потрібно крок за кроком, поступово нарощувати успіх і створювати довіру - як всередині країни, так і зовні. Все велике завжди починається з першого кроку. Всім нам удачі!"
Новости партнеров
Новини