logo_ukra

Coinspot 07.03.2021

BTC/USD

48901.55

ETH/USD

1658.58

LTC/USD

183.29

НБУ 07.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Андрій Кривонос : 2021 рік може стати в Україні катастрофічним для житлово-комунальної галузі та споживачів

03-12-2020 14:12

0

Андрій Кривонос

голова директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні

Глава Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні Андрій Кривонос проаналізував для видання «Коментарі» ситуацію в житлово-комунальній галузі, де тарифи зростають, борги ростуть, а реформування практично немає

"У Бразилії в 2013 році масові протести призвели до повернення колишніх тарифів на проїзд в громадському транспорті в дев'яти містах країни. Але очікувати чогось подібного в Україні щодо комунальних тарифів - не варто.

Чому?

По-перше, в крові багатьох з радянських часів - "платити вчасно, щоб не вимкнули". По-друге, нинішнє тарифоутворення настільки заплутане, що навіть довести, що подорожчало, буває складно - зміна одиниць обліку, дроблення послуг, зміна компаній, що надають послуги. По-третє, в своїй більшості саме в питаннях "комуналки" населення не готове сперечатися.

Саме неготовність шукати аргументи і способи оптимізації тарифів призводить до політики угодовства в цьому ринку.

Єдиний спосіб уберегти державу від соціального нагнітання в сфері ЖКГ - максимальне прискорення реформування галузі. І реформування має полягати не в кольорових бланках квитанцій за минулий місяць, а в дійсному приведенні до сучасного стана відповідальності постачальника послуг і споживача. Саме відповідальність повинна стати основною приведення в порядок галузі.

На тлі пандемії, яка дозволила не платити "пеню" і не відключати споживачів від мереж, зростає несплата поточних платежів. У пошуках коштів комунальники тиснуть на місцеві органи влади, щоб піднімати тарифи. В результаті той споживач, який і так платить, - платить двічі. Знайшли комунальники собі рішення, як в ситуації з несплатою надалі отримувати більше коштів.

Аналізуючи галузь, варто зауважити, що банкрутство Київенерго, яке остаточно відбулося в вересні, може відкрити Ящик Пандори - і будуть банкрутства, і будуть подвійні рахунки, і будуть тарифи, затверджені тим уповноваженим органом (варто додати зміну сітки районів до проблеми ЖКГ), і будуть відключення споживачів з порушенням процедур.

2021 рік може стати катастрофічним для галузі і споживачів, якщо не звернути увагу на глибинне реформування, а не, як писав вище, колір бланків квитанцій".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!