logo_ukra

Coinspot 25.02.2021

BTC/USD

49859.52

ETH/USD

1603.79

LTC/USD

179.51

НБУ 25.02.2021

USD/UAH

28.10

EUR/UAH

34.15

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Андрій Дикун : Завоювання світових ринків - що повинні зробити українські аграрії і влада

08-12-2020 15:12

0

Андрій Дикун

голова Всеукраїнської Аграрної Ради

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун розповів виданню «Коментарі», як українська аграрна продукція може більш активно завойовувати світ

"Для того, щоб ми могли активно завойовувати світові ринки, потрібно працювати в кількох напрямках.

По-перше: маємо виробляти продукти із доданою вартістю, тобто, розвивати переробну промисловість. Для цього аграріям потрібні кооперативи. Новий закон про сільськогосподарську кооперацію уже прийнято - і з 15 листопада він вступив у дію. Найбільша його перевага – він дозволяє об’єднуватись агровиробникам-юридичним особам, чого не передбачало попереднє законодавство. Таким чином, навіть невеликі агровиробники можуть об’єднуватись, організовувати переробку овочів, фруктів, молока тощо і реалізовувати готову продукцію.

Але це лише одна частина справи, яка вимагає змін до законодавства - і значний шлях у цьому напрямку ми вже пройшли. Однак, є й інша, яка вимагає змін ментальності самих аграріїв. І це другий момент. Тому що кооператив і переробне підприємство – це не про гроші. Переробне підприємство не настільки багато їх заробляє. Але без нього ми не зможемо дорого продавати свою сировину.

Якщо ми хочемо, щоб наш агробізнес заробляв не лише тоді, коли ціна висока, а завжди, ми повинні володіти інфраструктурою і переробкою. Ми повинні мати вихід в море, тобто, порт. Так, аграрії на цьому не зароблять, якщо розвиватимуть окремо портовий елеватор чи переробне підприємство. Але завдання кооперативів, особливо переробних і логістичних, – це зробити все, для того, щоб аграрій отримував за свою продукцію завжди найвищу можливу ціну.

Третій момент: для того, щоб рухати ринки, нам потрібне Міністерство агрополітики. Без цього не обійтись. Наша країна експортоорієнтована - і саме Міністерство повинно працювати над відкриттям нових ринків. У деяких країнах, приміром на Сході, має значення статус того, з ким ведуть перемовини. На рівних вони говоритимуть лише з міністром".

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!