Рубрики
МЕНЮ
Цього року Україна так і не отримала Аграрного міністерства. Хоч створити його обіцяли. Про те, чому вітчизняним аграріям потрібно профільне міністерство, виданню "Коментарі" розповів директор зі зв'язків з держорганами Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", голова Держгеокадастру (2019-2020) Денис Башлик
У 2019 році ліквідували Міністерство аграрної політики та продовольства України. Цей крок було зроблено з метою оптимізації роботи державних органів. Але чи є це виправданим кроком у міжнародній практиці та конкретно в українських реаліях?
На сьогодні в Україні сільськогосподарські землі становлять
71% від усієї території, аграрний сектор генерує приблизно 14% українського ВВП
та 40% валютних надходжень до країни. В АПК залучено орієнтовно 3 млн осіб, а
третина населення проживає у сільській місцевості. Фактично на сьогодні
сільське господарство є рушієм державної економіки, але в умовах запуску ринку
земель та активізації адаптації країни до зміни клімату, з’являються нові
виклики та ризики. З огляду на це, аграрний сектор потребуватиме встановлення
нових чітких правил гри та створення професійного регулятора галузі, як з метою
формування повноцінної аграрної політики, так і для боротьби з можливими
кризами під час перерозподілу ринку.
Все частіше обговорюються кандидатури на посаду міністра, але, на жаль, усі розмови точаться навколо персоналій, а не програми розвитку агросектору тим чи іншим кандидатом.
Днями на щорічній конференції "Ведення агробізнесу в Україні 2020", президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса, презентував дуже цікаву інформацію щодо міжнародного досвіду існування Мінагрополіт. Вичерпний перелік країн Європи, у яких нема аграрних міністерств: Ліхтенштейн, Монако, Ватикан, Швейцарія, Сан-Марино, Вірменія, Україна. Навіть не бувши експертом в аграрній політиці, у цьому переліку можна викреслити зайву країну. Тож питання щодо доцільності створення аграрного міністерства як ніколи риторичнее.
Новости партнеров
Новини