Рубрики
МЕНЮ
Як потрібно провести прийдешні новорічні свята, щоб позбутися від стресів, якими ряснів цей рік? Вузьке коло - чи широкий розгуляй - чи є золота середина? Своєю думкою з виданням «Коментарі» поділилася засновник Соціально-психологічного центру "Розвиток", психолог-консультант в ряді телепроектів Олена Рихальська
Якийсь час багатьом здавалося, що ми не можемо обійтися без корпоративів, без гостей, які нібито були вкрай необхідні. Але коронавірус призводить нас до істинних цінностей.
Новорічні свята - це домашні свята. Я-ти. Ми і батьки. Мама, тато, дитина. Ми і куми... У кожного - свій соціальний набір близьких людей.
Не потрібно з нового року робити свято на 50-100 осіб. Які вам, як правило, абсолютно байдужі. Важливо посидіти спокійно-душевно з тими, хто реально важливий-близький. Не з'їсти і випити побільше. Не влаштувати такий розгуляй, що з нашого життя випадають 1 і 2 січня...
Важливо зрозуміти, наскільки - дуже добре і здорово, коли ми зі своїми улюбленими разом. Просто дивимося старе або нове кіно. Просто мовчимо або просто говоримо. Просто - поруч.
Ми точно будемо сумувати про часи, коли були разом, не впускаючи зайвих людей в СВІЙ будинок, в СВОЇ свята, в СВОЮ життя.
Не потрібно турбуватися, що корона-криза звузила коло спілкування. Насправді, вона дала можливість визначити, що дійсно ВАЖЛИВО.
Подивитися в очі близьким людям. Відчути, що ви один одного любите. Зрозуміти це в черговий раз - і оцінити.
Обмеження через коронавірус в якійсь мірі повертають нас до нас. Людина постійно бігає, щось вирішує, якісь проблеми (реальні і надумані). І в цій надмірній динаміці, в цьому емоційно-соціальному хаосі ми втрачаємо себе. А "корона" дає можливість повернутися...
Відома істина - якщо ми відчуваємо щастя на 100 відсотків, ми адаптуємося. І воно нас вже не радує. Необхідні чорна і біла смуга. Щоб ми розуміли значення Щастя.
Нам не зробили Содом і Гоморру, а послали такі випробування. Щоб ми прозріли, зрозуміли, від чого ми дійсно отримуємо задоволення.
Останнім часом, до коронавіруса у мене було відчуття, що соціум нас роз'єднує. А зараз ми зближаємося... Навіть кішечок-собачок рятуємо більш активно, ніж раніше. Ми отримали шанс стати більш добрішими, уважнішими, цивілізованими, людяними.
Я, наприклад, так часто не дзвонила своїй мамі (а їй 81 рік) раніше, як зараз. А тепер - ми спілкуємося куди частіше.
І це добре...
Як мені здається, коронавірус прибирає в нас показуху, лушпиння. Дає нам можливість зрозуміти, ХТО я, ЩО я зробив для близької людини.
Важливо не втратити це в новому році, коли ми (впевнена) переможемо коронавірус.
Важливо не втратити в собі ЛЮДИНУ.
Новости партнеров
Новини