ДУМКИ

Олег Немчінов : Децентралізація в Україні - можливо, потрібні будуть зміни до Конституції

29-12-2020 08:12

0

Олег Немчінов

міністр Кабінету міністрів України

Що в 2020-му зроблено в рамках реформи децентралізації? Що треба ще зробити? Своїми думками з виданням «Коментарі» поділився Олег Немчинов - міністр Кабінету міністрів України

"Головне, що 25 жовтня відбулися вибори в новостворених територіальних громадах. Це дало можливість з 1 січня запустити новий адміністративно-територіальний устрій. Але ще потрібно буде уточнити питання щодо повноважень райрад і районних адміністрацій.

Кабмін вже вніс на розгляд Верховної Ради своє бачення цього. Можливо, потрібні будуть зміни до Конституції щодо змін повноважень районної влади. Адже більшість повноважень зараз перейшло на рівень територіальних громад. Тепер саме вони (не дивлячись на те, це місто обласного значення або облцентр, або сільська громада) мають однакові повноваження.

Тобто, значно більші фінансові можливості зосередилися тепер на місцевому - базовому - рівні. І це, мабуть, головне досягнення децентралізації.

У 2021 році ми очікуємо вирішення питань районного рівня, що стосується його функціонування. А також - схвалення нової редакції закону про службу в органах місцевого самоврядування. Це дозволить нормалізувати роботу співробітників органів місцевого самоврядування. Вони зараз фактично стають основою (у великому сенсі) держслужби і урядової машини - теж в широкому сенсі слова".

***

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки реформи децентралізації в цьому році, нагадав, що з державної в комунальну власність громад передано понад два млн гектарів земель сг-призначення. Він також підкреслив, що об'єднані територіальні громади (ОТГ) вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державою, тобто фактично отримали свої незалежні бюджети.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!