ДУМКИ

Тетяна Попова : Битва за уми жителів Донбасу - результати і перспективи

18-01-2021 16:01

0

Тетяна Попова

ведуча телеканалу ДОМ (ДІМ), член Ради з питань свободи слова при президенті України, екс-заступник міністра інформполітики, радник міністра оборони (2014-2015)

Ведуча Телеканалу ДОМ (ДІМ), член Ради з питань свободи слова при президенті Володимир Зеленський, екс-заступник міністра інформполітики, радник міністра оборони (2014-2015) Тетяна Попова проаналізувала для видання «Коментарі» результати битви за розуми жителів окупованих територій. Що вдалося, що не вдалося, що ще слід робити?

З позитивів битви за уми жителів окупованих територій, звичайно, виділення із загальної мультимедійної платформи іномовлення UA|TV спеціалізованого каналу ДОМ (ДІМ), орієнтованого саме на жителів окупованих територій. З додаванням до інформаційної програми UATV на відбрунькуваному каналі ДОМ (ДІМ) розважального контенту найбільших телевізійних груп дуже високої якості.

Тобто, на каналі є краще від інших телегруп, а також власні інформаційні програми.

З мінусів - канал обмежений в правах трансляції. Ми можемо транслювати лише на прилеглих до окупованих територій передавачах. Сам ДОМ (ДІМ) має всього близько 8 передавачів, а UA|TV- більше 10. Ми не можемо зайти в кабельні мережі, не можемо бути підняті на супутник...

Також мінус, що подібний канал, що віщає в основному російською, почав працювати тільки рік тому. По хорошому, щось подібне потрібно було зробити ще в 2014 році.

Ще плюсом для реінтеграції вважаю те, що в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з'явилося в 2020 році три нових коммунікаційника. Зайшли як представники Донбасу журналісти Гармаш і Казанський, а також з'явився радник з комунікацій - Арестович. В результаті комунікації стали ширшими, швидкими, якісними.

З мінусів - до сих пір не налагоджений нормально процес узгодження меседжів між різними відомствами. Відповідно, росіяни і самопроголошені влади окупованих територій використовують нашу плутанину (помилки з введенням карантинних обмежень, з тарифними стрибками, з посилюванням щодо ФОПів) в своїх маніпулятивних, дезинформаційних кампаніях.

Щоб поліпшити ситуацію з комунікаціями в ОРДЛО, потрібно більше продукту, який транслювався б через супутники і інші передавачі на окуповані території, а також на підконтрольну уряду частину Донбасу. Частково ми цього добиваємося, обмінюючись програмами з іншими медіа-платформами.

І, звичайно, потрібні нові вишки, додаткові цифрові передавачі. І з урахуванням як змінює діджіталіщація інформаційний простір, потрібна активна робота в соцмережах.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!