ДУМКИ

Андрій Гарнат : Держава не повинна лізти на приватні території

22-01-2021 12:01

3

Андрій Гарнат

економічний експерт, координатор громадянської ініціативи " Рух бізнесу України"

Економічний експерт, координатор громадської ініціативи "Рух бізнесу України" Андрій Гарнат висловив виданню «Коментарі» думку, що закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", прийнятий в 25 травні 2019 роки (певні норми, в тому числі щодо обов'язкового українського в сфері обслуговування почали діяти з 16 січня 2021-го), посилив розкол і напругу в суспільстві

А Ви не допускаєте, шановне панство, що громадянин може вирішити, що завтра він говорить у себе вдома (в своїй країні) тільки, наприклад, польською (так йому подобається), з усіма і всюди.

І він буде прав, бо ніхто не в праві йому забороняти, так само як і нав'язувати, а також не зобов'язаний його при цьому розуміти.

Обов’язкове знання української мови для спілкування держслужбовців з їх клієнтами-громадянами, коли вони на роботі, це – норма. Бо всім громадянам гарантовано треба розуміти, що говорять держменеджери, яких вони "нанімають" на виборах для адміністрування.

Але, є і нюанс.

Якщо брати до уваги те, що 40% в державі говорять руською, то мабуть слід добавити для обовязкого знання держменеджерам щє й руську мову?

І це буде чесно, і буде реальна повага до всіх громадян, на ділі та без подвійних стандартів.

У побуті, в приватному бізнесі, людина в праві спілкуватися будь якою мовою (хоч самою незрозумілою) спілкування, хоч жестами, хоч взагалі мовчати.

Внутренний рынок, потребители и производители отрегулируют естественным образом отношения между собой, win win.

Держава не повинна лізти на приватні території.

Робити тут "Національний піонерський табір", де замість червоних краваток вишиванки, а замість слави партії і ранкової лінійки, обов'язковый спів гімну, славней та релегійна пропаганда у школах - це найгірша стратегія на початку 6-го технологічного укладу. Особливо для держави, якій конче потрібно вистрибнути у своєму розвитку до гори на рівень наднаціональних проектів.

На 6-му абзаці не користувались гуугл перекладачем? ) то все буде добре.

Будьте мудріші.

Make Ukraine great!Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!