ДУМКИ

Муса Магомедов : Законопроект про перехідний період - важливий елемент реінтеграції Донбасу

25-01-2021 13:01

0

Муса Магомедов

народний депутат України IX скликання

Народний депутат України IХ скликання Муса Магомедов оцінив для видання "Коментарі" презентацію проекту закону "Про державну політику перехідного періоду", який стосується тимчасово окупованих територій

Віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що проект закону про державну політику перехідного періоду по Донбасу є рамковим.

Навколо цієї заяви розгорнулася дискусія. У свою чергу, хочу відзначити, що навіть найкращий закон в світі не здатний повернути втрачені Україною території і людей. Єдино вірний, хоча і важкий шлях, - переговори. Тільки так можна добитися поступової демілітаризації ситуації, повернути полонених і вийти на фінальне рішення про закінчення військового протистояння і повернення тимчасово окупованих територій.

Сам факт розробки даного законопроекту вкрай важливий для мирного врегулювання. Тим самим українська влада демонструє реальну готовність до реінтеграції. Українці по обидві сторони конфлікту повинні заздалегідь знати, що їх чекає після повернення Донбасу до складу України. До моменту, коли це станеться, всі правила повинні бути розроблені, затверджені і підкріплені нормативними актами.

У будь-якому випадку ми повинні підготувати людей до того, що їх чекає певний перехідний період. Українська сторона повинна зробити все можливе, щоб він був якомога більш м'яким і не містив жорстких потрясінь для людей.

Виведення роботи над документом в публічну площину має продемонструвати серйозність намірів офіційного Києва і справити позитивний вплив на жителів непідконтрольних територій. Вони повинні повірити в те, що ми хочемо повернути їх додому.

Зауваження та пропозиції до законопроекту про державну політику перехідного періоду Донбасом будуть прийматися до 5 лютого. Після цього робота над цим важливим документом продовжиться.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!