ДУМКИ

Вадим Івченко : Важливе міністерство в Україні відроджують з урізаними функціями

01-02-2021 12:02

0

Вадим Івченко

депутат Верховної Ради VIII, ІХ скликань

Відродження Міністерства аграрної політики України не повинно стати фікцією. Йому слід повернути раніше наявні функції. Таку думку висловив виданню «Коментарі» депутат Верховної Ради VIII, IX скликань, заступник голови партії ВО "Батьківщина" Вадим Івченко

Після зміни влади у 2019 році, Міністерству аграрної політики не знайшлось місця в новому Кабміні і його об’єднали з Мінекономрозвитку. Для чого це було зроблено — логічного пояснення аграрії так і не отримали.

Мій перший виступ з трибуни Ради (де був ще присутній президент) під час ліквідації міністерства містив заклик: "Отямтесь!" Це міністерство опікується галуззю, яка забезпечує продовольчу безпеку, яка забезпечує 17% ВВП і понад 40% валютних надходжень в країні! І вона заслуговує на те, щоб її інтереси представляв не департамент, а повноцінне міністерство.

Майже всюди, де я був, в країнах Євросоюзу, Америки, Азії — аграрний напрямок поважається, стимулюється, квотується. Чомусь країна, яка має найбільшу в Європі кількість родючої землі та за своїм потенціалом здатна вийти на лідерські аграрні та економічні позиції в світі, на думку новообраної влади не потребує окремого міністерства?

Майже два роки ми боролись аби роз'єднати ці два напрямки. Наприкінці минулого року урядовці схаменулись та вирішили відновити роботу Мінагрополітики. Але тут виникла величезна проблема: передумовою аграрного успіху України є створення Мінагрополітики з повним функціоналом!

Перед "ліквідацією" аграрне міністерство було потужною структурою, яка складалась з 5 органів центральної виконавчої влади, таких як Держпроспоживслужба, Держгеокадастр, Рибне та Лісове агентства тощо. А ще велика кількість державних підприємств, ключові з яких – Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України та Аграрний Фонд, а також значна кількість установ і землі.

Після того, як Мінагрополітики припинило своє існування, Рибне і Лісове агентства відійшли до Мінекології, держпідприємства із землею передані у Фонд Держмайна, а решта відійшло до Мінекономіки. І віддавати назад ці функції ніхто не збирається. Мінекономрозвитку навіть блокує передачу аграрному міністерству контролю над ветеринарно-санітарною вертикаллю.

Тобто нововстворене міністерство виявиться вихолощеним та не зможе у повному обсязі захищати інтереси сільгосптоваровиробників, фермерів та одноосібників, належно представляти аграрну продукцію на міжнародних ринках, формувати державну політику щодо розвитку сільського господарства.

Саме до відновлення Мінагрополітики в колишніх функціях я закликав на засіданні Аграрного комітету Верховної Ради. Мене підтримали також аграрні та фермерські асоціації та спілки, які звернулись з листами до прем’єр-міністра та президента, вимагаючи зробити все можливе аби нововідновлене Міністерство аграрної політики та продовольства і надалі допомагало українському агропродовольчому комплексу бути локомотивом національної економіки!Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!