Рубрики
МЕНЮ
Гаджетозалежність в цілому і смартфонозалежність зокрема стали бичем нашого часу. Думкою і власним досвідом про те, як боротися з цією напастю, з виданням «Коментарі» поділився ведучий новин "Сьогодні" на каналі "Україна" Віталій Школьний
Вік цифрових технологій і стрімкого поширення бездротового Інтернету зробив наше життя простіше, споживання інформації "смачніше" і кардинально поміняв звички в спілкуванні з близькими, друзями і колегами. У той же час - відкрив новий недуг, якому схильна навіть найстійкіша до хвороб імунна система. Мова, звичайно ж, про смартфонозалежність або болісно-притягальне прагнення потримати, повертіти, посвайпіти улюблений гаджет.
Пандемія коронавируса і всепланетарна самоізоляція все лише погіршили. У минулому 2020-му і сам почав помічати особливу "дружбу" з смартфоном і стрімке спалювання часу, тримаючи в руках телефон.
У мережі існує безліч порад і історій лікарів, як прочистити мозок і позбутися від цифрового недугу. Поділюся власним досвідом - як гармонізувати світ цифровий з реальним. Нині мій так зване "екранний час", тобто тривалість користування смартфоном - півтори-дві години на день з дзвінками включно.
В першу чергу, визначитеся, які саме додатки з'їдають найбільше часу. У цій справі допоможе функція "екранний час". Операційні системи Android і iOS вмонтували подібну статистику кілька років тому. Левову частину цих самих годин займають дзвінки і електронна пошта - вітаю, залежності у вас немає, лише виробнича необхідність. Якщо це соціальні мережі - развіртуалізуйтесь, притворіть спілкування з дорогими людьми в життя (природно, згідно з усіма епідпредостереженнями).
Згадайте про ноутбук, настільний комп'ютер, планшет. Ті ж завдання або потреби в рази швидше виконати за допомогою клавіатури. Швидше переглянути стрічку в соцмережах, швидше відповісти на повідомлення. Зміна пристрою, напевно, привнесе новизну сприйняття.
Віддати час чомусь корисному - звучить нудотно і очевидно. Але багатьом смартфон-звичкам не обов'язково бути блискавичними. Дві години в гаджеті можуть стати в нагоді для кіно, книг, музики або побутових вигод. Соціальні мережі, повідомлення та інші дії в мобільних пристроях відмінно виконати по дорозі на роботу або з роботи, в транспорті або в черзі на касі магазину. Після - ховаємо гаджет в кишеню або сумочку.
Корисно також не змінювати смартфони і особливо аксесуари до них. Чим довше цифровий "прямокутник" колишній, що трохи гальмує або відмовляється ставити нові додатки - неодмінно з'явиться відчуття втоми від нього. Своїм смартфоном користуюся п'ятий рік, чохол теж з першої покупки. Тут приємність - циліше бюджет.
І наостанок - зовсім радикальна рада. Заряджайте телефон вдома і один раз. Скільки інженери відміряли годин праці для батареї - так тому і бути. Чим менше зелених смужок вгорі екрана, тим економніше витрачається час. Ось цим підходом в дружбі зі своїм смартфоном уже рік як користуюся я. Так, шнурок з собою є завжди, але витягується лише в критичних випадках.
Новости партнеров
Новини