ДУМКИ

Олексій Гончаренко : Енергетична залежність: чому Україна відновила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

10-02-2021 16:02

0

Олексій Гончаренко

народний депутат України VIII і IX скликань

Народний депутат України VIII і IX скликань Олексій Гончаренко поділився з виданням «Коментарі» думкою щодо ситуації на енергетичному ринку України та відновлення імпорту електроенергії з Росії

Цей рік в Україні почався з енергетичної поразки. У січні наша країна почала закуповувати електроенергію у режиму диктатора Лукашенко. А в лютому відбулася нова "перемога" – в Україну почали імпортувати електроенергію з країни-агресора – Росії.

Це рішення – пряма загроза національній безпеці України. Наша країна взмозі забезпечувати себе електроенергією, а імпорт лише призведе до збитків для українських виробників. Кому це потрібно?

Влада пояснює такі рішення сильними морозами і труднощами, які мають атомна і теплова генерація. Наприклад, зараз в Україні не вистачає вугілля на ТЕС: запаси складають 437 тисяч тонн, або 20% від минулорічних запасів на цю ж дату. Якби вугілля було достатньо, то станції могли би покривати нестачу електроенергії, яка виникла внаслідок холодів.

Водночас найдешевшою в Україні електроенергією є та, яку виробляє "Енергоатом". Але й тут є проблеми: зараз декілька блоків АЕС відключені, бо там не провели планові ремонтні роботи. Тобто повна відсутність логістики та планування просто могли залишити українців без світла у сильні морози.

Зараз відключені три енергоблоки Запорізьскої АЕС, які могли б частково покрити дефіцит електроенергії, що стався. Якщо провести вчасно їх плановий ремонт, то наступної зими ми змогли б обійтися без російської електроенергії. Або ще один вихід – вчасно забезпечити ТЕС достатньою кількістю вугілля.

Могла б допомогти й зелена енергія. Але й тут є труднощі. Ще в червні минулого року уряд підписав "зелений" меморандум з інвесторами і відтоді нічого не змінилося. Україна все ще не виконала свої зобов’язання та не забезпечила виплату заборгованості перед виробниками зеленої генерації. Проте вже на цьому тижні Міністерство закордонних справ України, за прямою вказівкою Володимира Зеленського розіслало відверто неправдивий лист посольствам 11 країн, де розписано, як чітко та злагоджено влада працює над виконанням цього меморандуму. Насправді ж Україна не виконала жодної зі своїх обіцянок перед іноземними інвесторами.

Щоб Україна нарешті вийшла з енергетичної залежності треба виконати зобов'язання та забезпечити виплати заборгованості виробникам зеленої генерації. Також необхідно винести на розгляд Верховної Ради законопроект про заборону імпорту російської та білоруської енергії та негайно відмовитися від цих поставок. Звісно, треба перейти до модернізації та ремонту обладнання на АЕС. Ці кроки допоможуть посилити енергетичну безпеку нашої країни.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!