ДУМКИ

Олена Мошенець : Вакцинація в Україні - чому це важливо

15-02-2021 08:02

0

Олена Мошенець

народний депутат України IХ скликання

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна готова до старту вакцинації від COVID-19, яка може початися вже на цьому тижні. Своєю думкою з приводу вакцинації з виданням «Коментарі» поділилася народний депутат України IХ скликання (фракція «Слуга Народу») Олена Мошенець

В Україні розпочали вакцинувати людей. Час згадати подвиг Джеймса Фіппса

Кінець ХVIII сторіччя…

У Європі лютує віспа, яка забирає життя мільйонів людей. Німці навіть вигадали приказку: "Кохання та віспа в житті неминучі", а у французьких поліціянтів особливою прикметою в описах підозрюваних була саме відсутність шрамів від віспин.

Простий сільський лікар з Англії Едвард Дженнер якось помітив, що люди, які перехворіли на віспу корів, не хворіють на людську віспу. Він почав уважно вивчати це явище. Пізніше саме Дженнер провів першу публічну вакцинацію від віспи. Він заніс віспу корови в маленькі порізи на руці восьмирічного хлопчика Джеймса Фіппса, сина свого садівника. Дитина трохи похворіла: навколо надрізів з’явилися почервоніння, підвищилася температура тіла, але через тиждень хлопчик був уже здоровий та бадьорий. Після цього йому провели щеплення людської віспи — без будь-якої шкоди для здоров’я.

Джеймсу потім ще два десятки разів робили щеплення віспи, та він жодного разу не захворів. Вдячний малому Фіппсу за його подвиг, Дженнер купив хлопцеві будинок із садом. Однак сам лікар не заробив на винаході нічого, окрім недовіри вчених та цькування сучасників.

Початок ХХІ сторіччя…

За оцінками ВООЗ, вакцини щороку рятують у світі два — три мільйони життів. Щеплення викорінили віспу, одну з найстрашніших людських хвороб. Краснуха, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, вітряна віспа та черевний тиф уже не так часто трапляються, як сто років тому, саме завдяки програмам вакцинації.

Водночас до списку десяти головних проблем охорони здоров’я ВООЗ додала недовіру до вакцин.

Гадаю, що подолання цієї проблеми в сучасному світі має стати ключовим завданням ВООЗ, адже 2021-го розпочалося масштабне вакцинування від "віспи сучасності" — COVID-19.

Попри величезний попит на вакцини, є  країни, де велика частка населення не хоче вакцинуватися. Наприклад, у Франції, згідно з дослідженням компанії Kantar, противників прививок 37% дорослих. У Болгарії їх близько 50%, у Швеції — понад 60%. А в Танзанії — країні  з населенням більш ніж 56 млн осіб —  взагалі відмовилися від вакцинації.

На жаль, Україна також у цьому списку: згідно з останніми дослідженнями групи "Рейтинг", 40% опитаних не планують робити щеплень. Крім стандартних для всіх скептиків причин побоювань вакцинації, у ЄС зазначають вплив російської дезінформації на ситуацію в нашій країні. "Ми готові допомогти Україні в боротьбі з дезінформацією та скептицизмом щодо вакцин", — розповів віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час свого виступу на засіданні Європарламенту.

Поки що про небезпеку антивакцинаторських настроїв говорять не так багато. На мій погляд, це погано, адже для формування колективного імунітету проти COVID-19 потрібно, щоб близько 70% жителів країни перехворіли або вакцинувалися від коронавірусу.

Чіткі й прозорі комунікації та роз’яснення Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, неурядових громадських організацій мають зробити масову вакцинацію, перший етап якої скоро розпочнеться в Україні, зрозумілою та прийнятною для суспільства.

Вакцинація від COVID-19 — це єдиний спосіб подолати пандемію.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!