ДУМКИ

Муса Магомедов : Податкова амністія в Україні - чому це важливо і що потрібно врахувати

01-03-2021 12:03

0

Муса Магомедов

народний депутат України IX скликання

Президент України зареєстрував чотири законопроекти для податкової амністії. Ці ініціативи оцінив для видання "Коментарі" народний депутат України IХ скликання Муса Магомедов

Податкову реформу планували здійснити ще в минулому році. Спроб було кілька, але владі так і не вдалося внести принципові зміни в податкову систему. В 2021 році Офіс президента вирішив дати податковій реформі новий імпульс.

Президент України подав до парламенту пакет законопроектів про податкову амністію. Остання передбачає, що підприємці зможуть безкарно (без адміністративних і кримінальних покарань) вивести з тіні свої реальні доходи. Включаючи ті кошти, за які були сплачені податки за весь період незалежності України.

В принципі, податкова амністія - важливе питання для українського бізнесу. Згідно з Планом BEPS (протидії розмивання податкової / оподатковуваної бази і виводу доходів / прибутку з-під оподаткування), підписаного Україною і її міжнародними партнерами, у найближчі роки зусилля багатьох країн будуть кинуті на досягнення податкової прозорості та деофшоризацію. Питання в тому: ми зробимо це самі або нас примусять це зробити.

Пакет президента складається з чотирьох законопроектів. Перший, з / п № 5153 містить поправки до Податкового кодексу в частині добровільного декларування всіх активів. Другий, з / п № 5154 вносить зміни до Бюджетного кодексу щодо аналогічного питання. Третій, з / п № 5155 містить поправки до валютного законодавства з метою податкової детінізації. Останній, четвертий законопроект № 5156 вносить поправки до Кримінального кодексу в частині детінізації доходів та активів.

Законопроекти президента - тема довгої професійної дискусії між владою і бізнесом. Детінізація потрібна як державі, так і підприємцям. Вона може стати першим кроком до налагодження партнерських відносин. Зараз вони більше схожі на відносини "начальник-підлеглий". Маю велику надію, що під час обговорення зазначених документів влада буде чути не тільки себе.

І останнє. Детінізація, безумовно, важлива, але українським підприємцям, які пережили карантинні обмеження і два локдауни, все ж більше потрібна фіскальна і кредитна підтримка з боку держави. Це не просто питання розвитку, це питання виживання.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!