Рубрики
МЕНЮ
Президент України зареєстрував чотири законопроекти для податкової амністії. Ці ініціативи оцінив для видання "Коментарі" народний депутат України IХ скликання Муса Магомедов
Податкову реформу планували здійснити ще в минулому році. Спроб було кілька, але владі так і не вдалося внести принципові зміни в податкову систему. В 2021 році Офіс президента вирішив дати податковій реформі новий імпульс.
Президент України подав до парламенту пакет законопроектів про податкову амністію. Остання передбачає, що підприємці зможуть безкарно (без адміністративних і кримінальних покарань) вивести з тіні свої реальні доходи. Включаючи ті кошти, за які були сплачені податки за весь період незалежності України.
В принципі, податкова амністія - важливе питання для українського бізнесу. Згідно з Планом BEPS (протидії розмивання податкової / оподатковуваної бази і виводу доходів / прибутку з-під оподаткування), підписаного Україною і її міжнародними партнерами, у найближчі роки зусилля багатьох країн будуть кинуті на досягнення податкової прозорості та деофшоризацію. Питання в тому: ми зробимо це самі або нас примусять це зробити.
Пакет президента складається з чотирьох законопроектів. Перший, з / п № 5153 містить поправки до Податкового кодексу в частині добровільного декларування всіх активів. Другий, з / п № 5154 вносить зміни до Бюджетного кодексу щодо аналогічного питання. Третій, з / п № 5155 містить поправки до валютного законодавства з метою податкової детінізації. Останній, четвертий законопроект № 5156 вносить поправки до Кримінального кодексу в частині детінізації доходів та активів.
Законопроекти президента - тема довгої професійної дискусії між владою і бізнесом. Детінізація потрібна як державі, так і підприємцям. Вона може стати першим кроком до налагодження партнерських відносин. Зараз вони більше схожі на відносини "начальник-підлеглий". Маю велику надію, що під час обговорення зазначених документів влада буде чути не тільки себе.
І останнє. Детінізація, безумовно, важлива, але українським підприємцям, які пережили карантинні обмеження і два локдауни, все ж більше потрібна фіскальна і кредитна підтримка з боку держави. Це не просто питання розвитку, це питання виживання.
Новости партнеров
Новини