ДУМКИ

Грігол Катамадзе : Закон про створення Бюро економічної безпеки - перший крок до подолання корупції в Україні

22-03-2021 17:03

0

Грігол Катамадзе

президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект про створення Бюро економічної безпеки. Це рішення оцінив для видання «Коментарі» Григол Катамадзе - президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу

Асоціація платників податків України, Українська Рада Бізнесу і все експертне співтовариство активно брали участь в підготовці Закону про створення Бюро економічної безпеки .

Обидва парламентські комітети – Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики і Комітет з питань правоохоронної діяльності – під час роботи над цим законом почули і врахували майже всі пропозиції й зауваження, запропоновані експертними колами.

Перший крок у створенні Бюро економічної безпеки як єдиного органу із розслідування правопорушень у публічних фінансах і в цілому в економіці вже зроблено. Зараз настає дуже важливий етап зі створення нового органу. І дуже багато залежатиме від того, як цей орган створюватиметься, як добиратимуться кадри.

Закон передбачає, що гранична чисельність висококваліфікованих співробітників не перевищуватиме 4 тисяч. Для порівняння: сьогодні в різних правоохоронних органах цими питаннями займаються понад 18 тисяч фахівців. Зараз дуже важливо добрати найкращих фахівців, щоб до нового органу прийшли насамперед професіонали з бездоганною репутацією. Це формуватиме довіру до нового органу.

Звичайно, дуже добре, що вже є закон про створення Бюро економічної безпеки. Але не менш важливо, в якому вигляді буде прийнятий законопроєкт про Службу безпеки України, а також законопроєкт 3959-1 про внесення змін до кримінально-процесуального кодексу. Сподіваюся, що і тут будуть почуті експерти, а ухвалені закони дадуть можливість ефективно працювати єдиному органу з розслідування економічних злочинів.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!