ДУМКИ

Антон Кучухідзе : Маємо дві хороші новини для грального бізнесу в Україні

07-04-2021 13:04

1

comments1083

Антон Кучухідзе

голова Всеукраїнської Ради Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council, UGC)

Голова Гемблінг Асоціації України (гральна індустрія) Антон Кучухідзе розповів виданню «Коментарі» про два позитивні моменти, пов'язані з формуванням ринку азартних ігор. Але зазначив, що є і проблема

Перший позитивний момент - прийняття B2B ліцензій (англ. "Business-to-business" - "бізнес для бізнесу", скорочено вимовляється "бі ту бі"; суть в тому, що програмне забезпечення має бути сертифіковане, купуватися у ліцензованого постачальника, що відкриває доступ для розробників програмного забезпечення до широкого ринку азартних ігор - ред.) для компаній, які надають послуги для сфери азартних ігор.

Більшою мірою це компанії, які продають контент операторам азартних ігор. Їх досить багато в світі. Є навіть так звана "вісімка найбільших". У половини з них точно є інтерес до українського ринку.

Днями прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписав ліцензійні умови, які були прийняті 31 березня. Всі чекають публікації, після чого це буде вже діючий нормативно-правовий акт, який дозволяє компаніям офіційно, легально співпрацювати з найбільшими компаніями в цьому сегменті.

У деяких компаній умовної "великої вісімки" є навіть IT-департаменти в Україні. Тобто, для них ми більш-менш знайомий ринок. Ліцензія на такий вид послуг - додаткові гроші в бюджет. Йдеться про суму в 1,8 млн грн.

Хороший посил, що західний інвестор починає функціонувати і працювати на українському ринку. Зайде один, підтягнутися інші. Важливий психологічний момент.

Другий позитив - пройшло узгодження на всіх рівнях Кабміну списку обладнання, яке підлягає сертифікації. Тепер всі чекають юстирування в Мін'юсті даного рішення. І у операторів, які вже отримали ліцензії, з'явиться право подавати сертифікати в Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей, підтверджувати справжність обладнання. Після чого можна приступати до реальної діяльності - запуску бізнесу.

Паралельно видаються дозволи. У березні видані ліцензії на наземні казино в Одесі і Львові. У квітні посилено пішли зали ігрових автоматів. Так що практично всі сегменти азартні ігор, які були легалізовані, сьогодні отримують ліцензії.

Ринок запускається.

Так, у бізнесу є якісь хвилювання. Головне проблемне питання зараз - дотиснути податковий законопроект 2713-д. Та податкова система, яка прописана на даний момент, стимулює відхід у тіньовий ринок. Сподіваюся, коли Верховна Рада повноцінно почне працювати після локдауна, питання буде розглянуто. Наскільки мені відомо, політична воля для прийняття потрібних рішень є.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!