ДУМКИ

Олексій Устенко : Чому потрібно підтримати ідею спрощеного стажування

28-05-2021 19:05

6

Олексій Устенко

народний депутат України IХ скликання

Народний депутат (фракція «Слуга Народу»), член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко розповів виданню «Коментарі» про новий законопроект, який вважає одним з кроків до цивілізованого ринку праці

З огляду на динаміку розвитку трудових відносин, постало завдання спростити процес стажування працівників на підприємствах. Спільно з #РадамістЗахистиФОП, Всеукраїнською асоціацією підприємців і споживачів, представниками територіальних центрів зайнятості ми розробили законопроект №3812, яким спрощуємо процедуру стажування як для роботодавця, так і для майбутнього працівника.

Що ми пропонуємо?

1. Ввести категорію "стажування на суб'єктах малого підприємництва", яка передбачає не тільки перевірку умінь і навичок стажера, а й передачу йому нових знань від закріпленого за ним наставника. Це означає, що особа, яку приймають на стажування, не тільки займається трудовою діяльністю, а й вчиться.

2. Створити можливість оформлення на стажування осіб на основі внутрішнього наказу без необхідності повідомлення контролюючих органів. Це означає, що на стажування роботодавець може прийняти особу на підставі тристороннього договору "стажер-роботодавець-Центр зайнятості" - без потреби офіційного оформлення (воно займає набагато більше часу і людських ресурсів). Таким чином, підприємець отримує можливість уникнути високих штрафів за неоформленого працівника.

3. Звільнити від необхідності вносити записи до трудової книжки. У більшості випадків особи, які проходять стажування (випробування) на новому робочому місці, в першу чергу, не зацікавлені в укладанні трудового договору та внесення відповідного запису до трудової книжки, що в разі не проходження випробувального терміну, призводить до негативної історії трудового стажу.

4. Зобов'язати роботодавця в разі успішного проходження стажування офіційно працевлаштувати стажера. А в разі неуспішного - надати довідку із зазначенням причини відмови в працевлаштуванні.

Якщо коротко, то цей законопроект - один із кроків до цивілізованого ринку праці. Він захищає інтереси як стажерів (тих, хто хоче отримати навички та робоче місце), так і роботодавців. Адже обидва мають можливість прийняти рішення про подальшу співпрацю.

31 травня відбудеться засідання комітету з вирішення подальшої долі законопроекту, тому закликаю підприємців підтримати нашу ініціативу інформаційно.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!