ДУМКИ

Сергій Магера : До чого може привести торгова війна між Україною і Білоруссю

31-05-2021 11:05

0

Сергій Магера

народний депутат України IX скликання

Після того, як влада Білорусі примусово посадили 23 травня літак авіакомпанії Ryanair (нібито через повідомлення про мінування рейсу, насправді - з метою захоплення опозиційного журналіста Романа Протасевича), Захід і Україна прийняли ряд заходів проти офіційного Мінська. Думкою про те, до чого може привести торгова війна, яка розгортається між Україною і Білоруссю, з виданням «Коментарі» поділився народний депутат Верховної Ради України IХ скликання Сергій Магера

Кабінет міністрів заборонив використання повітряного простору України для літаків, зареєстрованих в Білорусі. У відповідь білоруська влада ввела режим індивідуального ліцензування низки українських товарів строком на 6 місяців. У ЗМІ з'явилася інформація про можливу заборону експорту бензину марки А-95 в Україну.

По суті, ми спостерігаємо обмін взаємними санкціями, який, втім, може перерости в повноцінну торговельну війну. У глобальному протистоянні між ЄС і Росією, яке з новою силою розгорнулося на території Білорусі, ми потрапили в складну ситуацію. Міцні торгово-економічні зв'язки між Києвом і Мінськом змушують Україну маневрувати.

На думку експертів, економічне протистояння двох країн більш невигідно Білорусі, ніж Україні. Мінськ може втратити транзитні переваги, як пересадочний вузол між нашою країною і РФ, а також між Росією і Європою. Крім того, білоруська сторона може понести значні фінансові втрати від недоотримання надходжень від транзиту. Що стосується компанії "Белавіа", її витрати однозначно виростуть через коригування туристичних рейсів до Туреччини та Єгипту.

Загроза припинити поставки в Україну бензину А-95 може повернутися бумерангом для самої Білорусі. Сьогодні 40% імпортного бензину і 30% імпортного дизпалива в нашій країні мають білоруське походження. У разі припинення поставок в Україну, Білорусь навряд чи зможе знайти альтернативний ринок, так як проти неї діють американські і європейські економічні санкції.На українському ринку, на думку експертів, виникне певний дефіцит нафтопродуктів, але він буде короткостроковим.

Безумовно, ми повинні зайняти принципову позицію щодо порушення прав людини в Білорусі. Однак ескалація політичної напруженості між нашими країнами в кінцевому підсумку може призвести до серйозних економічних втрат для обох сторін. Тому, на мій погляд, слід розділяти політику і економіку. Українська зовнішня політика повинна бути не тільки проєвропейською, а й прагматичною.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!