comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Тарасов Олег Сергійович : Головною перевагою закону про обіг землі є те, що він нарешті з'явився легально

02-06-2021 15:06

0

Тарасов Олег Сергійович

Народний депутат України IX скликання. Член політичної партії "Слуга народу".

Верховна Рада ухвалила закон про відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року. Своєю думкою стосовно цього з "Коментарями" поділився народний депутат України Олег Тарасов.

 Головною перевагою Закону щодо обігу земель сільськогосподарського призначення є те, що нарешті ринок легально відкривається з 1 липня цього року і, відповідно,  купити, або ж продати землю можна буде офіційно, а не через сірі схеми, придумані в обхід мораторію.  
Ціна формуватиметься ринком, однак не може бути меншою від нормативно-грошової оцінки  земельної ділянки.
Щодо ймовірного заволодіння олігархами земельними ділянками, через підставних осіб задля отримання більшої кількості гектарів допустимих державою (тобто в обхід обмеження, встановленого на рівні 100 га землі для одного громадянина України), то в Законі прописані запобіжники, а саме - не допускається набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення за відплатними договорами у разі відсутності у набувача права власності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких набувається таке право. Тобто, не лише потрібно буде знайти відповідних громадян, які б погодилися на таку сумніву справу, але й потрібно, щоб вони підтвердили наявність легальних коштів для купівлі 100 га землі. При цьому розрахунок відбувається виключно в безготівковій формі. 
 Щодо референдуму, то в Законі йдеться виключно про необхідність проведення референдуму в питанні допуску іноземців до ринку землі шляхом дозволу  володіння ними українськими юридичними особами, у власності яких перебувають, або ж будуть перебувати землі сільськогосподарського призначення.
 Цей Закон багато років не могли прийняти в Україні тому, що на цьому "грали" політичні популісти, чиновники, які заробляли на державних аграрних підприємствах, на розподілі державної землі серед обраних осіб шляхом безоплатного надання земельних ділянок площею до 2 га для ведення особистого селянського господарства. Прийняття Закону можна назвати значним кроком до Європейської інтеграції, тому що це наближення до цивілізованих ринкових відносин.

Новости партнеров

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!