ДУМКИ

Антон Кучухідзе : Що заважає розвернутися легальному гральному бізнесу в Україні

02-07-2021 16:07

0

Антон Кучухідзе

голова Всеукраїнської Ради Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council, UGC)

Керівник Всеукраїнської Ради Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council, UGC; гральна індустрія) Антон Кучухідзе розповів порталу «Коментарі» про найбільш актуальні проблеми, які заважають в повну силу запрацювати індустрії азартних ігор в Україні

Перша проблема - досі не внесені зміни до податкового кодексу щодо азартних ігор. Але певні зрушення є. В кінці минулого тижня профільний комітет ВР схвалив законопроект 2713-д на повторне перше читання. З досить правильними опціями.

Є надія, що до кінця цієї сесії все-таки парламент прийме дане рішення в першому читанні. Це буде хорошим сигналом для багатьох потенційних операторів усередині країни, а також для іноземних інвесторів. Поки ж найбільші закордонні компанії очікують фіналізації історії з податками для азартних ігор.

У законопроекті прописане скасування потрійної ліцензії для окремих видів азартних ігор. Така ініціатива буде сприяти приходу іноземних компаній на український ринок. Також встановлюється граничний показник, який буде обкладатися податком на виграш - на рівні 8 мінімальних зарплат. Це теж допоможе залучити іноземних гравців в українську юрисдикцію.

Друга актуальна проблема - боротьба з нелегалами. Після потужного удару влади по ним в 2019 році, "чорний ринок" в останні місяці знову почав піднімати голову. Ніякої соціальної відповідальності там немає. Тому одне з топ завдань для державних органів - закрити всю цю нелегальну історію, яка завдає шкоди суспільству, затягує дітей в азартні ігри. Легальні ( "білі") оператори ні за що не допустять дитину в зал. Він просто не пройде обов'язкову верифікацію. А у "чорних" її немає і в помині. Їм потрібні тільки гроші і "полювання" за "головами" гравців, включаючи лудоманів (люди, які страждають хворобливою пристрастю до гри, патологічної залежністю від неї - прим. ред.).

І всі негативні речі, які робить "чорний ринок" азартних ігор, падають тінню на "білий ринок". Тому чим швидше наведуть порядок з гральними нелегалами, тим краще. Так, таких залів зараз сотні, а не тисячі, як було ще недавно. Але все одно вони несуть загрозу.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!