comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Магера : Рівень пенсійного забезпечення більшості українців - катастрофічний

05-07-2021 09:07

0

Сергій Магера

народний депутат України IX скликання

Підвищення пенсій для категорії 75+, заплановане на липень, перенесли на жовтень. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазбена. Дане рішення проаналізував для порталу «Коментарі» народний депутат Верховної Ради України IХ скликання Сергій Магера

Причина перенесення підвищення пенсія очевидна - в бюджеті немає на це грошей.

В кінці 2019 року президент Зеленський ініціював програму підвищення пенсій за віком. Поступово розмір пенсій мав збільшуватися для громадян старше 80 років на 500 грн, старше 75 років - на 400 грн і т.д. Це дозволило б пенсіонерам отримати додаткові гроші крім щорічної індексації.

З 1 квітня 2020 року підвищену пенсію отримали 1,5 млн громадян України старше 80 років, пенсія яких не перевищувала 9205 грн. Відповідно до постанови Кабміну, люди старше 75 років отримають надбавку в тому випадку, якщо розмір їх пенсійного забезпечення разом з усіма надбавками не перевищує розміру середньої зарплати (доходу) в Україні.

У 2021 році розмір пенсій переглядався кілька разів. У січні в зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати підросла і пенсія. У березні була індексація. З першого липня мінімальна пенсія збільшена в зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність. У грудні планують підвищити пенсії за віком та доплату за стаж вище норми.

Незважаючи на ці підвищення, рівень пенсійного забезпечення більшості українців - катастрофічний. Ціни на продукти і комунальні тарифи зростають в рази швидше, ніж пенсіонери встигають отримувати крихітні надбавки. Люди, які пропрацювали все життя в Україні, змушені вибирати між продуктами і ліками.

Це дуже ганебна ситуація, особливо коли гроші на будівництво і реставрацію знаходять, а на пенсії -ні. Проблему пенсійного забезпечення необхідно вирішувати в найкоротші терміни. Нагадаю, що питання пенсійних виплат є актуальним і для пенсіонерів на непідконтрольній території, в ОРДЛО. Робота з пенсіонерами - це один з елементів реінтеграції територій і людей.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!