ДУМКИ

Муса Магомедов : Сьома річниця загибелі рейсу МН-17: Кремль гальмує процес

20-07-2021 17:07

2

Муса Магомедов

народний депутат України IX скликання

Перспективи судових процесів в розслідуванні катастрофи авіалайнер Boeing 777-200ER авіакомпанії Malaysia Airline (МН-17), який був збитий в небі Донеччини 17 липня 2014 року, проаналізував для порталу «Коментарі» народний депутат Верховної Ради України IХ скликання Муса Магомедов

Сім років пройшло з моменту катастрофи літака рейсу МН-17 Malaysia Airlines в небі над Донбасом. У той липневий день загинули всі, хто знаходився на борту авіалайнера - 298 чоловік (283 пасажира і 15 членів екіпажу). Президент Зеленський вшанував пам'ять жертв трагедії.

Глави МЗС країн міжнародної слідчої групи виступили із заявою про важливість поставити крапку і притягнути винних до відповідальності. США і ЄС закликали Росію подивитися правді в очі і нарешті взяти на себе відповідальність. Всьому світу зрозуміло, що винуватцем трагедії є саме Росія, але вона як і раніше це заперечує.

Кремль будь-якими способами гальмує процес. Ініціативу міжнародного трибуналу Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН, скориставшись правом вето. Правосуддя вершиться в окружному суді Гааги відповідно до національного законодавства Нідерландів.

У червні суд завершив дослідження доказів і перейшов до розгляду справи по суті. Обвинувачених - четверо. Це колишні російські військові Гіркін, Дубинський, Пулатов і громадянин України Харченко. У засіданнях бере участь тільки Пулатов через своїх адвокатів. Через них РФ отримує всі матеріали справи і можливість затягувати процес. Очікується, що окружний суд Гааги може поставити крапку в цій справі в 2023 році.

Паралельно відповідальність Росії розглядатиме ЄСПЛ у справі "Україна і Нідерланди проти РФ". Перше засідання призначено на 24 листопада поточного року. Там же розглядаються і інші скарги щодо Росії, в тому числі колективний позов від імені 380 родичів жертв рейсу МН-17. У міжнародному суді ООН з 2017 року розглядається позов України проти РФ, одна з вимог якого пов'язано з авіакатастрофою МН-17.

Судові процеси мають хороші шанси на успіх. Дуже важливо не тільки для України, а для всього світового співтовариства, офіційно назвати прізвища винних і притягнути їх до відповідальності. Світ повинен побачити невідворотність покарання. Звичайно, судові рішення не повернуть сім'ям їхніх родичів, але зможуть запобігти подібним катастрофам у майбутньому і відновити справедливість.Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!