ДУМКИ

Олександр Лієв : Чи справді Україну заполонили арабські туристи

27-07-2021 14:07

1

Олександр Лієв

екс-міністр курортів і туризму Криму, голова Асоціації індустрії гостинності України

Цього літа вулиці Києва, Львова і навіть Буковель заполонили туристи з країн Перської затоки. Здається, що вони всюди. Чи так це і чи варто Україні підлаштовуватися під їхні запити? Своєю думкою з виданням «Коментарі» поділився голлва Асоціації індустрії гостинності України (АІГУ), екс-міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв

Ми помічаємо те, що відрізняється від нашої культури, і це нормально. Тому, коли в Києві за день побачимо 10 жінок у паранджі, у нас складеться враження, що їх дуже багато.

В мене так само складається враження, що арабських туристів багато. Але варто дивитись на цифри. До України прибуває максимум 200 туристів із Перської затоки за добу. Тоді як, наприклад, із Молдови, у 20 разів більше. Однак молдаван чи поляків ми не помічаємо, вони зливаються з іншими перехожими.

Декілька фактів щодо в'їзду в Україну іноземців за перше півріччя 2021 року, за даними Асоціації Індустрії Гостинності України:

- Білорусь 673 тис

- Молдова 1 270 тис

- Польща 411 тис

- Румунія 256 тис

- Туреччина 108 тис

- Угорщина 274 тис

- Ізраїль 114 тис

- Німеччина 93 тис

- Литва 51 тис

- Великобританія 49 тис

- Азербайджан 32 тис

- Саудівська Аравія -5 тис

- ОАЕ 5 тис

- Катар 4 тис

Дійсно, є зростання потоку з країн Перської затоки, майже в три рази. Це пов'язано зі спрощенням візового режиму і налагодженням регулярного авіасполучення.

Загалом, Саудівська Аравія була досить закрита країна тривалий час. В’їзд та виїзд був досить обмежений і в принципі, таким залишається досі. Проте зміни відбуваються і країна поволі починає відкриватися для зовнішнього світу. І хоча чимало країн все ще закриті для Саудівської Аравії, Україна вже ні.

Я впевнений, що туристична Україна тільки починає відкриватись для країн Перської затоки, великі туристичні потоки попереду і до цього треба готуватись. Тут мова і про сервіс і про якість - спробуйте знайти гіда з арабською мовою у Львові або Києві, вже мовчу про Чернівці чи Дрогобич. Заклади з Халяльною їжею. Готелі з місцем для Намазу (молитви). Безалкогольна, сімейна атмосфера. Біде у вбиральнях…

Так, туристи з цих країн заможні та витрачають багато, але ж вони вибагливі та потреби мають особливі.

Це цікавий виклик для турбізнесу України, черговий "чарівний пендель".Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!