comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Олег Немчінов : Що дала місцевій владі в Україні децентралізація

03-08-2021 16:08

0

Олег Немчінов

міністр Кабінету міністрів України

Які моменти, пов'язані з децентралізацією, можуть сприяти реінтеграції тимчасово окупованих територій? Чому децентралізація важлива - і в чому це проявляється? Своєю думкою з порталом «Коментарі» поділився міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов

Після завершення в Україні першого етапу реформи територіальної організації влади та обрання в 2020 році нових складів представницьких і виконавчих органів місцевих громад, місцева влада в Україні (включаючи підконтрольні частини Донецької і Луганської областей) отримала в свої руки повний інструментарій для розвитку територій. Це стосується, зокрема, сфери освіти і охорони здоров'я.

Крім того, восени 2020 року місцеві громади отримали в своє розпорядження землі, якими раніше розпоряджалися виключно місцеві державні адміністрації. А це, за умови скасування в Україні з 1 липня 2021 року мораторію на продаж землі, дає можливість залучити в сільське господарство, в інші галузі інвестиції, які стримувалися відсутністю спільного ринку землі.

Також місцеві ради отримали можливість об'єднуватися для досягнення спільних зусиль, в асоціації. Наприклад, для вирішення питань з водопостачання, вивезення сміття і так далі.

І, звичайно, найголовніше, що децентралізація дала місцевим громадам - це можливість самостійно вирішувати більшість питань, які не вимагають втручання облцентрів, а також уряду і центральних органів виконавчої влади.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!