ДУМКИ

Муса Магомедов : В Україні з'являться соцпакети з накопичувальними пенсіями - що це значить

05-08-2021 12:08

0

Муса Магомедов

народний депутат України IX скликання

Відбулося перше засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні. В обговоренні взяли участь прем'єр-міністр, міністри соцполітики і фінансів, глобальний директор Світового банку з питань соціального захисту, праці та зайнятості, голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, народні депутати. Думкою про можливі нововведення з порталом «Коментарі» поділився народний депутат України IХ скликання Муса Магомедов

В ході засідання прийнято рішення напрацювати пропозиції щодо впровадження з 2023 року Україна соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями для працівників бюджетної сфери. Зростаючий дефіцит Пенсійного фонду підштовхує уряд до пошуку рішень щодо його оптимізації. Одним з них, на думку Кабміну, може стати впровадження другого рівня пенсійної системи - накопичувального.

Раніше розроблені законодавчі ініціативи виявилися спірними і не змогли пройти через парламент. Робота над ними закінчилася на рівні комітетів ВР. Дається взнаки брак практичного досвіду у авторів при підготовці подібних документів. Додають проблем і спроби деяких політичних сил спекулювати на пенсійній тематиці. Все разом це створює досить несприятливі умови, при яких впровадження накопичувальної системи може зайняти не один рік.

Конкретної інформації про суть майбутнього нововведення для бюджетників поки немає. Однак сама ініціатива свідчить про те, що уряд, схоже, відмовився від ідеї впровадження загальнонаціональної накопичувальної пенсійної системи. Принаймі, в найближчому майбутньому. Експерти вважають, що впровадження соцпакетів призведе до зростання навантаження на держбюджет. При нинішньому стані економіки це поставить під загрозу планові підвищення зарплат бюджетникам.

Як би там не було, вирішити пенсійне питання у відриві від питання розвитку економіки не вийде. Лише успішна економіка зможе гарантувати постійне підвищення зарплат і пенсій. Не варто забувати, що пенсійна система займається питаннями перерозподілу коштів. Але для цього їх потрібно спочатку заробити. Тому вважаю, що головні зусилля уряду мають бути зосереджені на відновленні стійкого економічного зростання.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!