ДУМКИ

Олександр Лієв : Як продовжити курортний сезон в Приазов'ї

23-08-2021 09:08

1

Олександр Лієв

екс-міністр курортів і туризму Криму, голова Асоціації індустрії гостинності України

Екс-міністр курортів і туризму Криму, голова Асоціації індустрії гостинності України (АІГУ) Олександр Лієв поділився з порталом «Коментарі» думкою, як розширити туристичний сезон в Приазов'ї, а також розповів, чому Азовське море заполонили медузи

В цьому році, як в останні кілька років, туристи в Приазов'ї, які приїхали на пляжний відпочинок, скаржилися на велику кількість медуз. Ближче до Маріуполя ситуація була не такою критичною, а в районі Бердянська, Кирилівки, медуз було помітно більше, ніж раніше. Пов'язано це, в тому числі, з тим, що в Азовському морі змінюється екосистема. Раніше туди потрапляло багато прісної води, яка фільтрувалася, з Північно-Кримського каналу. Перекриття ж каналу змінює екосісетму Азвоского моря, фактично повертаючи до того рівня, який був раніше. Звідси - збільшення кількості не тільки медуз, а й ряду видів риб - краще став промисел.

Але на увазі, звичайно, ситуація з медузами. Потрібно думати над технологіями по боротьбі з ними. Превентивні технології - ті ж сітки, які ми колись застосовували в Чорному морі в Криму. У минулому році в Генічеську такі сітки також успішно застосовували. Але цим повинна займатися місцева влада разом з бізнесом, а не окремо бізнес.

Також важливо позиціонувати Приазов'їя не тільки як пляжний відпочинок. Якби ви потрапили на узбережжя, наприклад, північноєвропейської країни, де море холодне і ніхто фактично не купається, ви б все одно побачили в цих прибережних містах масу туристів. Не можна робити ставку тільки на морі, на те, що зробила природа. Слід самим докладати зусиль для залучення туристів. І культурний туризм, в тому числі фестивальний, пізнавальний, музейний, деякі тури, екскурсії - це те, що в Приазов'ї поки слабо розвинене. Але вже почало розвиватися. І це може бути хорошою альтернативою моря. У Львові, наприклад, моря взагалі немає. А туристи - є.

Культурний туризм вже допомагає Приазов'ю розширити рамки курортного сезону. Уже в цьому році, після того як фестивальний і подієвий туризм став більш-менш керованим і осмисленим, місцева влада сформували календар подій. Він спрямований не просто на проведення заходів, а на розширення рамок сезону.

У цьому сенсі найбільш яскравим є проведення в кінці серпня-початку вересня Koktebel Jazz Festival в Генічеську. На цьому фесті очікується до 15 тисяч відвідувачів. І це серйозно розширить рамки сезону в Генічеську і Кирилівці. Такі інструменти, ще не реалізовані, є в Бердянську, Маріуполі. З їх допомогою можна продовжити курортний сезон Приазов'я з нинішніх двох з половиною місяців - до чотирьох. А при чотирьох місцях такий бізнес стає більш рентабельним і інвестиційно привабливим.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!