ДУМКИ

Дмитро Шпенов : Україна може зіткнутися з колапсом всієї комунальної сфери

27-08-2021 11:08

0

Дмитро Шпенов

народний депутат України VI - IХ скликань

В Україні вступив в силу закон, який скасовує мораторій на відключення боржників від послуг ЖКГ. Своєю думкою з цього приводу з порталом «Коментарі» поділився народний депутат Верховної Ради VI-IХ скликань Дмитро Шпенов

Мораторій на відключення боржників від послуг ЖКГ був введений як тимчасовий захід в березні 2020 року у зв'язку з карантинними обмеженнями. Зараз усі регіони України знаходяться в "зеленій зоні", що дозволяє знімати обмеження для людей, і для бізнесу.

Як довго триватиме "зелена зона", ніхто точно не знає. Але ВООЗ вже заявила, що через три місяці світу варто чекати чергового сплеску пандемії. Тому уряд України придумав так званий "адаптивний" мораторій. Боржників не відключатимуть в "червоній зоні" з моменту її введення і протягом 30 днів після її скасування.

Рішення будуть прийматися за конкретними регіонами, а не в масштабах країни.

З одного боку, це економічно правильно. Але думаю, що помилок і свавілля на місцях не уникнути. До речі, пеня за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ стягуватися так само не буде, незалежно від епідеміологічної ситуації.

У ЖКГ накопичилися величезні борги. Станом на червень поточного року населення не заплатило 66,3 млрд грн. І ніби як в порівнянні з початком року, коли борг становив 73,6 млрд грн, ситуація виглядає краще. Але це викликано не тим, що люди заплатили, а тим, що навесні закінчився опалювальний сезон.

Проблема серйозна. Якщо її не вирішити, то ми можемо зіткнутися з колапсом всієї сфери. Адже якщо населенню доступні субсидії, то компаніям, що надають послуги ЖКГ, доводитися самостійно розрулювати свої операційні проблеми. Практика накопичення боргів згубна.

Розірвати це замкнене коло можна лише енергозбереженням, підвищенням енергоефективності, впровадженням дієвого механізму залучення інвестицій в галузь і відмови держави від регулювання цін на ЖКГ.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!