comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Сергій Магера : Як зняти з паузи судову реформу в Україні

15-09-2021 10:09

0

Сергій Магера

народний депутат України IX скликання

У понеділок, 13 вересня, Рада суддів заблокувала запуск Етичноі ради в Україні. Відповідно поставив на паузу і судову реформу. Через це президент України Володимир Зеленський скликає "на поговорити" у четвер, 16 вересня, голов Ради суддів, Верховного Суду, Верховної Ради, послів країн "Великої сімки". Ситуацію для порталу "Коментарі" прокоментував народний депутат Верховної Ради України IХ скликання Сергій Магера

Рада суддів поставила судову реформу на невизначену за часом паузу. Голосування за висунення кандидатів в Етичниурада з перевірки діючих членів Вищої ради правосуддя (ВРП) суддів і кандидатів у ВРП провалено.

Рада суддів повинна була вибрати трьох представників в Етичну раду. Всього там шість членів. Інші три - представники міжнародних організацій. За результатами таємного голосування з 26 голосуючих - 16 не підтримали жодного кандидата.

Ситуація така, що кворуму в Етичної раді немає, а законодавчо відведений термін для висування кандидатур закінчений. ВРП бачить лише одну можливість досягти результату - внести зміни в законодавство про реформу самої ВРП.

Таким чином, судова реформа переходить в судову кризу. Замість перевірки всіх діючих суддів на доброчесності і рівень професіоналізму, перезавантаження ВККС і ВПР, ми отримали опір судової системи. Поточна ситуація така, що залишаються незаповненими понад дві тисячі суддівських вакансій, ВККС не працює, ВРП не розглядає дисциплінарні скарги на суддів через відсутність дисциплінарних інспекторів.

В Офісі президента відреагували миттєво - на 16 вересня анонсована робоча зустріч голови держави з головою Ради суддів, народними депутатами, членами Верховного суду України і послами "Великої сімки". Чи знайдуться у Офісу президента аргументи? Подивимося.

Безумовно, судова реформа повинна бути продовжена. До неї прив'язані не тільки кредити МВФ, підтримка ЄС і США, але і реалізація головного після Революції Переваги запиту суспільства на справедливе правосуддя. А що стосується міжнародних партнерів, то вже в кінці вересня в Україні почне роботу місія МВФ. А пред'явити ми можемо поки не результати проведеної реформи, а повну відсутність прогресу, і навіть кризу судової гілки влади.

Тому необхідно шукати шляхи виходу з ситуації. За фактом юридично чисте вирішення проблеми можливе лише шляхом внесення змін до законодавства, які унеможливлять подібні демарші суддів. Так, на це піде час, але іншого виходу немає.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!