ДУМКИ

Андрій Кривонос : Держбюджет-2022 пройшов перший рубіж, але залишив багато питань

20-10-2021 15:10

0

Андрій Кривонос

голова директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні

У середу, 20 жовтня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект держбюджету на 2022 рік. Своєю думкою про цей документ з порталом «Коментарі» поділився глава Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні Андрій Кривонос

Поки єдина цікава цифра проекту Закону про Державний бюджет України на 2022 рік, це його номер - № 6000.

Всі правки комітету і залу спрямовані на розподіл придуманих 6,5 млрд. грн. від надходження від ПДВ з ввезених на митну територію України товарів. Хто в залі зміг порахувати статистику, як це роблять відповідні міністерства?!

4 млрд. грн. направити на реалізацію державних інвестиційних проектів. І знову ми не бачимо список, працюємо з коліс.

1 млрд. грн. на програму "Питна вода України". Нагадаю, що у нас вже були програми "Гриби України", готувалася "Мед України". Залишилося зробити "Пиво України" і "Сало України". На жаль, такий занадто деталізований підхід фактично підміняє поняття. І замість дійсно стратегічних питань ми займаємося несистемними. Думаю що це прояв меркантильного лобізму.

Можемо очікувати і іменовані програми від кожного депутата - згадайте слова новообраного Вірастюка, що він прийшов в Раду для того, щоб створити мережу центрів реабілітації. Однак ніяких подальших кроків, окрім запитів про обсяги фінансування, немає.

2 млрд. грн. на аеропорти. Аеропорти будуть. А хто літати туди буде? Аналізуємо ми взагалі це? Адже лише недавно повідомлялося, що в тому ж Львові - всього два рейси на день.

Знову ми не бачимо розширення фінансування житлових програм для переселенців і учасників АТО, їх соціальної адаптації. Я вже кілька разів (бюджетів) писав і говорив, що ці питання повинні бути зведені в єдину статтю. Але сьогодні вони знову розсіяні по всьому тексту проекту.

Окремо слід відзначити, що в бюджет повинні бути внесені ремарки, згідно з недавніми рішеннями РНБО: про затвердження Плану оборони України; про стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу; про введення національної системи стійкості; про розвиток Військово-Морських сил Збройних сил України та ряду інших. А також - вересневі пропозиції до законопроекту про держбюджет-2022 по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України. Депутати навіть про це не запитали.

Прогнозую, що бюджетний процес може "запалати" на другому читанні і в цілому: опозиція наполягатиме на цьому всілякими способами, включаючи правки.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!