ДУМКИ

Юрій Арістов : Ухвалення Держбюджету-2022. Що відбувалося в парламенті насправді

25-10-2021 11:10

1

Юрій Арістов

Народний депутат України IX скликання («Слуга Народу»), голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

Український парламент розпочав 20 жовтня розглядати законопроект про Держбюджет на 2022 рік. Народний депутат України IX скликання («Слуга Народу»), голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрій Арістов розповів порталу «Коментарі», в чому помилилися журналісти, і що гальмує прийняття головного фінансового документа країни

Багато ЗМІ минулого тижня зробили фальстарт: заявили, що Держбюджет-2022 прийнятий в першому читанні. Однак після цього ще два дні ми розглядали пропозиції депутатів, які не були враховані Комітетом з питань бюджету. Звинувачувати ЗМІ в помилці не варто, і ось чому.

20 жовтня парламент проголосував за те, щоб прийняти за основу проект постанови "Про висновки і пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік". Регламент дає депутатам можливість після цього наполягати на розгляді своїх поправок, які не були враховані. Однак історично парламентарії цим правом не користувалися, адже в першому читанні йти таким шляхом - абсурд. У парламенті України існує спеціальна структура - Комітет ВРУ з питань бюджету. У ньому представлені всі фракції. Тому представники всіх фракцій протягом трьох днів аналізували кожну правку, зважували бачення всіх фракцій і врахували їх. Розглянули і підтримали півтори тисячі правок. Це не мало.

Але після цього фракція партії "Європейська солідарність" раптом пропонує розглянути ще і в сесійній залі десять поправок. Потім десять перетворилися в 110. А далі всі фракції почали грати в дивну гру: а давайте-ка розбалансуємо бюджет і потягнемо час.

Поки я стояв біля трибуни, мені було дуже добре всіх видно і чутно. І я уважно слухав, хто і як використовував свій парламентський і ефірний час.

"Євросолідарність" - для розповідей про "Велике крадівництво".

"Голос" - про те, що ми занадто багато будуємо доріг, потрібно фінансувати тільки медицину. А якими об'їзними шляхами через відсутність нормальних доріг буде швидка допомога їхати до людини, вони не думають. Ми так довго нехтували інвестиціями в інфраструктуру, в деякі населені пункти автобуси і машини їдуть прямо по полю: по дорозі, не пошкодивши машину в вибоїнах, дістатися неможливо. А якщо в цій машині - лікарі і хвора людина, яку потрібно доставити в обласну лікарню швидко і обережно?

Захист кожної першої правки від ОПЗЖ починався з того, що політик Віктор Медведчук хотів реалізувати чудову ідею, але йому не дали цього зробити. Кожна друга - чинна влада не в змозі зробити людей багатими, а партія ОПЗЖ точно знає, як.

Я вважаю, що такий підхід з боку всіх фракцій не містить конструктиву. У підсумку ми ні до чого не прийшли. Свій парламентський  і ефірний час колеги по Верховній Раді використовували для безкоштовної політичної реклами.

На наступному пленарному тижні ми повинні будемо дослухати правки і проголосувати в цілому. Після цього бюджетні висновки Верховної Ради будуть передані в Кабмін на доопрацювання. Ця робота триватиме два тижні. І лише потім матеріали знову будуть передані до Комітету з питань бюджету. Ми їх аналізуємо і готуємо до розгляду в парламенті.

Я впевнений, що партія "Слуга Народу" докладе зусиль для того, щоб в майбутньому році змінити регламент і подібних дурниць з безглуздим затягуванням часу не було. Хочеться більше конструктиву в роботі і менше маніпулятивного. Тим більше, коли мова йде про такий важливий законопроект як Держбюджет-2022.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!