ДУМКИ

Олексій Гончаренко : Чого чекати Україні від переговорів Байдена та Путіна

07-12-2021 11:12

0

Олексій Гончаренко

народний депутат України VIII і IX скликань

Народний депутат Верховної Ради VIII та IX скликань Олексій Гончаренко поділився з виданням «Коментарі» думкою про те, що просуватиме Москва на переговорах американського та російського президентів, і що слід зрозуміти Києву

Переговори Байдена і Путіна сьогодні мають для нас дуже велике значення. Байден як лідер єдиної держави Заходу, яку насправді боїться Путін, має достатньо чітко дати сигнал кремлівському диктатору, що подальші агресивні дії РФ проти України можуть коштувати занадто багато.

За інформацією ЗМІ, США надали західним союзникам переконливі докази реалістичності планів Кремля щодо повномасштабного вторгення в Україну. Тому на Заході склався консенсус, що цього не можна допустити і з Путіним потрібно діяти жорстко превентивно.

Найбільш реалістичним підсумком розмови сьогодні, як на мене, є те, що Байдену вдасться донести Путіну: про плани вторгнення в Україну краще забути.

Москва ж, в свою чергу, про ці плани, звичайно, не забуде. Але продовжить уже апробовану протягом останніх восьми років тактику "качель": стягувати війська, потім відводити, робити ескалацію на Донбасі, знову домовлятись про перемир'я тощо.

Варто усвідомити, що основна мета Росії – не дати Україні існувати як незалежній державі. Звичайно, Кремлю би хотілось пошвидше вирішити це завдання. Тому й розглядається варіант повномасштабного вторгення. Проте, якщо не вдасться наскоком, будуть продовжувати нас "кошмарити" затяжним конфліктом.

Наше завдання – продовжувати рух на Захід, нарощувати власну силу і укріплювати позиції – як на фронті, так і на міжнародній арені. Для цього потрібно бути проактивними і в жодному разі не дозволяти говорити про Україну без України. Слід пропонувати власні формати переговорного процесу і військових союзів. НАТО і ЄС наша стратегічна ціль, але це не означає, що ми не маємо думати власну безпеку через інші формати. Такі як наприклад, Балто-Чорноморський союз чи військові союзи з США і Британією.

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!