Рубрики
МЕНЮ
Ми перебуваємо у ситуації, коли щохвилини змінюються чинники, що впливають на прогнозування. Як можна бути впевненим в економічному прогнозі, маючи оскаженілого озброєного до зубів сусіда-дикуна?
Тому ми можемо говорити лише про те, що Держава робить певні конкретні кроки для того, щоб для українців у платіжках збереглись теперішні ціни. Проблема в тому, що в Україні існує колосальна різниця між ринковою ціною газу (29,3 грн\куб.м.) і ціною газу для населення (зараз — 7,99 грн\куб.м.), і цю різницю в тарифах необхідно компенсувати. Основне питання — за рахунок чого здійснювати компенсацію.
Конкретні кроки:
• збільшення власного видобутку газу і нарощування запасів газу у наших газосховищах (інформація про обсяг газу в сховищах засекречена з початком повномасштабного вторгнення);
• два законопроекти, які ВРУ підтримала 21 червня в першому читанні;
1. законопроєктом №7427 запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення.
2. законопроектом № 7429 передбачено профінансувати витрати, що виникнуть внаслідок введення мораторію, за рахунок збільшення видатків спеціального фонду Державного бюджету на 264,3 млрд грн:
- додаткових надходжень від сплати дивідендів, які нараховуються на акції "Нафтогазу", що належать державі (64.4 млрд грн);
- додаткових надходжень від сплати авансового платежу з податку на прибуток при виплаті цих дивідендів (11,6 млрд грн);
- надходжень донорської та іншої міжнародної допомоги, що надається з метою фінансування заходів, спрямованих на врегулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання у період воєнного стану та подальшого відновлення (188,3 млрд грн).
До другого читання положення проектів можуть бути змінені в результаті опрацювання поправок.
Новости партнеров
Новини