ДУМКИ

Мар'яна Олеськів : Туристична галузь під час війни: сучасний стан та перспективи

16-02-2023 02:02

0

Мар'яна Олеськів

голова Державного агентства розвитку туризму України

За 9 місяців 2022 року бюджет України недоотримав 35 відсотків податкових надходжень від туристичної галузи в порівнянні з 2021 роком

Звичайно у 2021 році було менше надходжень, ніж у 2019 році, але загалом, станом на сьогодні ми очікуємо, що бюджет недоотримує від галузі 40-45 відсотків за 2022 рік. Багато представників туристичної галузі закрилися і не продовжують свою діяльність, хоча вони залишаються зареєстрованими бізнесами, але не функціонують. Це зокрема в готельній галузі, там багато “законсервованих” готелів. Навіть у Києві далеко не всі готелі працювали, було лише декілька готелів, які приймали міжнародних журналістів. Південь України практично зупинив свою роботу. Проте на Заході спостерігається відкриття нових закладів, враховуючи підвищенний попит.
Якщо говорити про стан на Півдні країни, то наприклад в Асканії-Новій загинуло дуже багато тварин, багатьох повбивали російські солдати, багато не отримали їжу. Ми там планували зробити сафарі, а зараз ми можемо втратити велику туристичну перлину. Острів Джарилгач, на якому масово помирають дельфіни, тварини і ми, окрім готельної інфраструктури, втрачаємо природні пам’ятки, які буде дуже важко відновити. Інформацію з окупованих територій ми отримуємо від волонтерів. Оскільки є мінування в морі, літній сезон 2022 був втрачений і через це відбулося падіння обсягів податків. У великих містах зараз функціонує ряд готелів, але їх заповненість на рівні 10 відсотків, що не покриває витрат собівартості. Схід і Південь Україні в дуже поганому становищі з точки зору туризму і заповідних місць.
У Львівській та Івано-Франківській області спостерігається зростання податкових надходжень від галузі через масоу внутрішню міграцію населення. Інколи в цих регіонах заповнюваність готелів була до 120 відсотків. Людей розселяли не тільки в номери, але й будь-де, де було місце, навіть в конференц залах.
Ми впевнені, що буде туристичний зліт після війни. Україну відвідують ряд Міністрів туристичного розвитку різних країн і тому ми намагаємося пидтримувати туристичний інтерес. Наше головне завдання донести, що зараз ми не потребуємо туристичної допомоги, ми потребуємо військової та гуманітарної.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!