ДУМКИ

Бондаренко Олег Володимирович : Які збитки нанесені довкіллю через війну з Росією

09-03-2023 04:03

0

Бондаренко Олег Володимирович

Член депутатської фракції Політичної партії «Слуга Народу» у Верховній Раді України дев'ятого скликання

Природа постраждала найбільше через війну в Україні. Такого обсягу шкоди не було нанесено протягом останніх 70 років.

Війна в Україні розпочалася з анексії Криму та йде вже 9 років. І протягом усього часу природа зазнає шкоди, вимирає тваринний світ, забруднюються грунти.

В Криму відбулася масштабна забудова заповідників, вирубка лісів, зміна усієї екосистеми Азовського та Чорного морів. На Донбасі має місце хаотичний неконтрольований видуботок корисних копалин і ми не уявляємо, що саме ми вже втратили. Зараз цифри завданої шкоди постійно змінюються, але починаючи з 24 лютого 2022 року, це приблизно 55 мільярдів доларів. Це тільки ті суми, за якими відкриті кримінальні провадження і за якими проводяться експертизи. Кількість випадків кримінальних проваджень має бути значно більше на територіях, які були чи залишаються окупованими. Зараз близько 90 національних природніх парків, об’єктів національного заповідного фонду зазнали втручання, а 10 національних природніх парків ще знаходяться під окупацією. Величезні збитки нанесені повітрю, адже це близько 30 мільярдів доларів через воєнні дії, а саме, викиди СО2 в повітря. Ці викиди спричиняють зміну клімату. Ми протягом багатьох років намагалися знизити викиди. Це була і державна політика, і політика бізнесау промисловості, а зараз це все знівельовано.

Ще неймовірної шкоди зазнали ліси України через пожежі. Окрім того, замінування, а це близько 30 відсотків території України.

Таким чином, ми упевнено можемо сказати, що обсяг нанесеної шкоди є більшим за будь-які катаклізми за останні 70 років. Але ми готові виставити чек країні-агресору. Довкілля - чи не найбільша складова успішного життя, здоров’я громадян, розвитку країни, і тому неможна казати, що ми маємо задовільнитися тільки невеликою частиною від репарацій.

Поки що єдиного механізму стягнення коштів з країни-агресора немає. Весь цивілізований світ згоден нам допомагати в частині відшкодування і відновлення довкілля, оскільки усі розуміють, що шкода, нанесена навколишньому середовищу, - це шкода, яка нанесена абсолютно усім країнам. У Європі та на Сході люди дихають одним повітрям. А відтак, допомога, яка буде надаватися Україні, це допомога кожній державі у регіоні. Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!