ДУМКИ

Олексій Кучеренко : Тарифи та мораторій: Які житлово-комунальні послуги можуть здорожчати у 2024 році

18-03-2024 12:03

0

Олексій Кучеренко

Народний депутат України ІХ скликання від партії ВО "Батьківщина"

Питання вартості житлово-комунальних послуг актуальне завжди. У 2024 році, ймовірно, будуть спроби переглянути деякі тарифи на ЖКП. Однак діє мораторій на підвищення тарифів на деякі комунальні послуги

Серйозних змін на ринку житлово-комунальних послуг України у 2024 році не очікується. На період воєнного стану діє мораторій на підвищення тарифів, тож вартість послуг з розподілу газу, централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання, на мою думку не змінюватиметься.

Щодо змін варто зазначити, що Держпродспоживслужбі дозволили проводити державний нагляд та контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду у сфері надання житлово-комунальних послуг. Це дозволить захистити права споживачів у питанні нарахування вартості, приміром, централізованого теплопостачання, адже там серйозні проблеми.

Варто враховувати, що дія мораторію поширюється не на всі комунальні послуги, тож тут можливі зміни. Перше - це тарифи на електроенергію. Ймовірно будуть спроби підвищити вартість електропостачання приблизно до 3,5 грн за 1 кВт-год. Однак, зараз не можу сказати, чи буде ухвалене відповідне рішення.

Під питанням також тарифи на холодне водопостачання та водовідведення. Ці тарифи знаходяться в управлінні НКРЕКП та органів місцевої влади. Тож можливо будуть “підтягувати” чинні тарифи до ринкових.

Ще одне питання, яке можливо буде розглядатися, - тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій. Це також стосується Києва. У 2024 році ймовірно місцеві органи влади проведуть конкурси, спробують переглянути тарифи та привести їх до ринкових, адже вони давно не переглядалися.

Мораторій на підвищення тарифів введений Законом України № 2479-IX “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування” продовжує діяти, про його скасування не йдеться. Однак варто підкреслити, що тарифи на електроенергію, холодне водопостачання та водовідведення, утримання будинків та прибудинкових територій не підпадають під дію мораторію.Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!