Головна Статті Політика президент Прес-марафон Володимира Зеленського: що і кому продемонстрував президент
commentss НОВИНИ Всі новини

Прес-марафон Володимира Зеленського: що і кому продемонстрував президент

Президент України Володимир Зеленський 10 жовтня відкрив нову сторінку у спілкуванні з журналістами, провівши 14-годинну зустріч зі ЗМІ у режимі прес-конференції, яка отримала назву за свою тривалість - прес-марафон

11 жовтня 2019, 17:09 comments5188
Поділіться публікацією:
Прес-марафон Володимира Зеленського: що і кому продемонстрував президент

Протягом усього часу, проведеного на столичному гастрономічному ринку Kyiv Food Market, президент відповів на безліч питань, що цікавили ЗМІ, фактично виконуючи завдання заспокоїти суспільство після багатьох неоднозначних рішень і прямих скандалів останнього місяця.

Прес-марафон Володимира Зеленського: вимушений захід

Проведення прес-марафону багато в чому стало для президента вимушеним кроком, на який він пішов не від "хорошого життя". З початком нового політичного сезону, формуванням нового Кабміну і активності на зовнішньополітичній арені з'явилося безліч питань. Тут і пропоноване збільшення фіскального навантаження на великий і малий бізнес, прийняття ряду рішень, невиразна стратегія від Кабінету міністрів Олексія Гончарука і багато іншого.

Окремим рядком йде зовнішня політика – слідом за успіхом з поверненням політичних в'язнів з РФ було підписання "формули Штайнмаера" про вибори на непідконтрольної частини Донбасу і розведення військ, що підносилося як капітуляція. Крім цього, президент США Дональд Трамп притримав військову допомогу Україні, висловивши особисту зацікавленість у розслідуванні кримінального провадження про ймовірну корупцію сина свого можливого конкурента на президентських виборах Джона Байдена.

Не дивно, що експерти заговорили про програш президента в інформаційній політиці та рекомендували главі держави "не мовчати". Судячи з усього, глава держави прислухався до порад.

Як писали "Коментарі", експерти позитивно оцінили намір президента, підкресливши, що подія стала реакцією на явно програну президентом комунікацію з суспільством.

Так, політолог Олексій Якубін підкреслив, що сам прес-марафон він пов'язує зі спробою влади якось виправдати свої дії перед суспільством, довести, що "формула Штайнмайера" щодо врегулювання ситуації на Донбасі – це не "зрада".

На думку фахівця з політичного PR в ToShoNado.Agency Андрія Попова, прес-марафон став свідченням визнання провалу комунікації з громадськістю і слабкості антикризового PR. У результаті президент вирішив особисто курирувати інформаційний напрям і генерувати інформприводи особисто.

Як підкреслив політичний експерт Євген Магда "у суспільстві зростають питання в щодо "формули Штайнмайера" і напруга досить сильна, також є питання щодо економіки, і стану партії "Слуга народу".

Прес-марафон Володимира Зеленського: 14-годинний бенефіс

Місце проведення і тривалість спілкування вже самі по собі мали достатньо неформальне спілкування, протягом якого журналісти могли поставити главі держави багато "гострих" питань.

Безперечно, топ-темою під час спілкування президента з журналістами стала ситуація навколо Донбасу. Глава держави підкреслив, що однією з основних цілей на своїй посаді бачить закінчення війни на Донбасі. Одним зі способів досягти цього він бачить боротьбу з російською пропагандою, доводячи мирні прагнення України за допомогою хоча б будівництва мосту в Золотому і розведення військ на даному напрямку, а також введення миротворців з розміщенням на кордоні України і Російської Федерації. При цьому, за словами президента, Росія також втомилася від війни, що робить шанси на укладення миру більш реальними, ніж раніше, але при цьому Україна ставитиме питання і про повернення Криму.

Щодо скандальної телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом президент висловився нейтрально, відкинувши факт тиску на нього з боку глави США і зазначивши, що скасування військової допомоги з цим ніяк не пов'язане.

Традиційно багато уваги було приділено внутрішній політиці. Президент заявив про бажання відстоювати інтереси держави у протистоянні з олігархом Ігорем Коломойським навколо націоналізації "ПриватБанку".

Відповідаючи на питання про дії Кабінету міністрів Олексія Гончарука, президент поскаржився, що не може контролювати міністрів і порадив почекати, поки уряд побудує команду і почне повноцінну роботу.

При цьому парламенту, більшість в якому належить пропрезидентській партії "Слуга народу", Володимир Зеленський відвів рік, після закінчення якого, якщо всередині ВР не буде порядку, а тільки чвари, він підпише указ про її розпуск.

Не забув глава держави і про своїх опонентів, зіронізувавши що "помилка Порошенко тільки в одному: йому здається, що він може бути лідером іншого Майдану". Резонансну відставку секретаря РНБО Олександра Данилюка він пояснив амбіціями останнього зайняти крісло прем'єр-міністра, що і стало причиною розбіжностей з подальшим звільненням. Не обійшли увагою і міського голову Києва Віталія Кличко, з яким у Володимира Зеленського "різне бачення того, як необхідно вибудовувати владу в Києві".

Разом з тим глава держави відкинув можливі політичні репресії, навіть поскаржився на те, що дану ним обіцянку "весна прийде – садити будемо" нездійсненною так як йому пояснили, що "ай-ай-ай, президент не має права впливати на правоохоронні органи".

Одночасно з цим президент заступився за своїх прихильників, виправдавши агресію свого прес-секретаря Юлії Мендель по відношенню до журналіста "Радіо Свобода" Сергія Андрушко, так як останній нібито сам її спровокував.

Як повідомили ЗМІ вартість банкету, який супроводжував 14-годинне спілкування голови держави, склала понад 130 тис. грн.

Прес-марафон Володимира Зеленського: раунд залишився за президентом

У вітчизняних експертних колах зійшлися на думці, що в цілому прес-марафон можна однозначно поставити у "плюс" президенту і його команді, починаючи, перш все, з самого формату, що став абсолютно новим для України.

"Це краще, ніж похмурі пафосні збіговиська Путіна і Порошенка", – написав на своїй сторінці в Facebook політолог Юрій Романенко, порекомендувавши приділити 12,5 годин на спілкування з експертами з різних областей.

За думку політолога Юрія Постернака, таким чином була створена ілюзія неймовірної працездатності президента з метою перекрити тезу про некомпетентність і показати, що глава держави розбирається у всіх нюансах внутрішньої і зовнішньої політики.

"Якщо не глибиною відповідей взяти, то хоча б тривалістю", — констатував експерт.

Підтримав формат і політолог Володимир Фесенко.

"Прес-марафон Зеленського – чергова демонстрація нестандартного стилю Зеленського. На мій погляд, це оптимальна форма спілкування з журналістами, чим архаїчні великі прес-конференції, на яких присутні кілька сотень журналістів, а питання можуть задати кілька десятків. Прес-марафон, звичайно, вдався на славу. Навряд чи тепер хтось скаже, що Зеленський боїться журналістів", – підкреслив політолог, щоправда, додавши, що кращий час для формату таких зустрічей 4-5 годин.


Політолог Олексій Якубін вважає, що навпроти така тривалість була спеціально доведена до абсурду, щоб нівелювати майбутні питання журналістів "вам мало 14 годин?".

Однак основною перемогою президента експерти вважають впевненість у спілкуванні з пресою, він довів що він її не боїться, готовий компетентно спілкуватися на різні теми внутрішньої і зовнішньої політики, у тому числі і дуже "гострі".

"Від зустрічі залишиться післясмак, яке свідчить про відсутність боязні президента спілкуватися з пресою, готовність відповідати на безліч питань, пройшов по всій інформаційної порядку денному. У результаті форма запам'ятається сильніше змісту, тим більше, що ряд питань повторювалися", – вважає Олексій Якубін.

За думку політичного експерта Руслана Бортника, висловленої на його сторінці в Facebook, в основному відповіді були більш конкретними, розгорнуті і предметні і президенту вдалося присікти багато спроб маніпуляцій з боку журналістів, причому іноді здавалося, що журналісти не підготовлені до такого діалогу з президентом. Як зазначив експерт, "президент виглядав компетентним і добре поінформованим, хоча не завжди щирим і чесним, а "широкі відповіді" президента на багато питань – це проблема журналістів, мало хто вміє ставити питання політикам".

"Зеленський виграв цей інформаційний раунд", – констатує Руслан Бортнік.

Політичний експерт, заступник директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Кирило Молчанов піддав критиці президента за класичний прийом подвійних стандартів.

"Коли питання незручне: "це не до мене", "це все до уряду і парламенту, це їх компетенція". Зате, коли треба відповісти на гостру тему: "я дав дедлайн міністрам", "я розпущу Раду якщо Слуги народу будуть гризтися". Хоча ніяких подібних повноважень по Конституції у президента України немає, і тут відповідь правильна – це не в його компетенції. Але біда в тому, що на Заході за набагато менше того ж Трампа вже лякають імпічментом, у нас же Зеленський навіть не розуміє, що його заява – це явне перевищення службових повноважень", – нарікає Молчанов.

"Зеленський показав своє слабке місце: він дуже хоче домінувати у політ-інформаційному порядку країни. Як людина, що звикла до громадської уваги, слави і схвалення. Він зводить все спілкування і найскладніші запитання від журналістів до показової моральності, простоти і часом банальної еквілібристики", – назвав головну, на його думку, слабкість президента Олег Постернак.

Разом з тим свою головну мету, на думку експерта, голова держави вбачає у бажанні перекрити шлейф сприйняття Зеленського як коміка і актора.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!