comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Олексій Голобуцький: Газ по $830 - Кремль тисне на Європу

В Україні влада очікує протести - тому заздалегідь пробує скинути провину за зростання тарифів на все на мерів, а на тих планує тиснути кримінальними провадженнями, щоб не звинувачували Зекоманду.

0

comments2293

Олексій Голобуцький

Політтехнолог, політичний експерт. Співзасновник «Агентства моделювання ситуацій» - найстарішої в Україні компанії з політичного консалтингу (існує з 2002 року). З 2009-го року незмінно входить до десятки найбільш цитованих політичних експертів в Україні. Визнаний найпопулярнішим політичним експертом за версією рейтингової платформи Comments.ua два роки поспіль: 2020-го та 2021-го.

45 років, заступник директора Агентства моделювання ситуацій.

За освітою історик (ЛНУ ім.І.Франка). 

Онук відомого історика українського козацтва Володимира Олексійовича Голобуцького (1903-1993).

Син професора Петра Володимировича Голобуцького (1938-2010)

Є одним з перших спеціалістів в Україні з питань інформаційного суспільства – перша монографія вийшла друком 1999 року і стала навчальним посібником на багатьох кафедрах (напрямків ІТ, інформаційної безпеки, філософії, державного управління і права, новітньої історії та ін.) українських вишів, її та наступні роботи досі цитують українські автори дисертаційних робіт різних напрямків.

Автор і співавтор багатьох наукових і публіцистичних праць з історії, соціології, політології, проблем інформаційного суспільства, інвайронменталізму тощо.

У 2018-му році через регулярну жорстку політичну сатиру і фотожаби особисто на Путіна потрапив до санкційних списків Кремля: у «списку 322-х» від 1.11.2018 став 60-м.

Є автором сотень поширених мемів щодо українських та зарубіжних політичних діячів, політичної ситуації в Україні.

Аудиторія персональної сторінки у Facebook складає більше 60 тисяч читачів. 

Ціна на газ в Європі перевищила $830 за 1000м3. Експерти вважають, що зростання ціни триватиме, бо причин для іншого немає - Європі бракує газу в сховищах.

Сенатор-республіканець Тед Круз написав "Дуже схоже, що протизаконний дарунок Байденом трубопроводу "Північний потік-2" Путіну - та прискорення енергетичної залежності Європи від Росії - було дуже поганою ідеєю…". Британський економіст Тімоті Еш припускає, що Росія "маніпулює цінами на газ у Європі, щоб переконатись, що німецький регулятор схвалить сертифікацію "Північного потоку-2".

Деякі експерти вже нагадали про любов Кремля призупиняти поставки газу десь в січні - щоб шантажем отримати бажані поступки в політиці чи економіці. І дійсно не факт, що цього не заплановано і на зиму 2021/22. Для Європи передусім, не для України.

А щодо України все значно сумніше навіть без кремлівського шантажу. Тому й випустили з цією темою Шмигаля - для того, щоб скинути саме на нього весь негатив, щойно громадяни на собі відчують наслідки подорожчання. Адже це прем'єр Шмигаль публічно переконує, що ціна для населення не зросте - хоча це абсурд.

Хто покриватиме різницю між названими Шмигалем 7960 грн - і ральними 25500-27000 тисячами? Адже до ціни на європейських біржах варто додати ціну транспортування - це, за оцінками фахівців, десь +$190 за 1000 м3 на нашому кордоні. Тобто, загальна вартість становитиме можливо і понад $1000/1000 м3. І цю різницю так чи інакше доведеться компенсувати. Не з роздрібних покупців - так з держбюджету. Тобто, з тих же платників податків.

Окремі телеграм-канали вже обраховують очікуване зростання цін: мінімум +20% на все ще до кінця року. Зростання тарифів на гарячу воду й опалення на 20-40%, залежно від регіону. Зростання вартості електроенергії.

Цілком ймовірно, що це не чутки, а реальні обрахунки. Бо для чого інакше Шмигалю вже тепер, заздалегідь, починати перекидувати провину за підняття тарифів на мерів?
--
"Якщо хтось з міських голів готовий брати на себе відповідальність і підвищувати тарифи в цей важкий час перед людьми, я думаю, по-перше, люди дадуть оцінку таким головам міст одразу ж. По-друге, зі сторони уряду зроблені всі необхідні дії для того, щоб це не відбулось... Якщо хтось із мерів буде це робити, ми будемо сідати і вести діалог... Поки що мери міст, де працюють теплокомуненерго, які хочуть підвищувати тарифи... ми поки що з такими мерами не спілкувались".
--
Крім того, геть не обнадійливі дані щодо реального заповнення наших газосховищ (і доступного до викачування обсягу газу в них - без врахування технічного, "страховочного", приватного...), а не тільки європейських. Докуповувати газ в сезон нам таки доведеться. Що ми робитимем, якщо газу забракне? Влада, як завжди, повідомить про це вже постфактум. Підуть відключення, перемерзання і пошкодження інфраструктури... Так, це крайній сценарій - але геть не неможливий, варто визнати чесно за наявних сьогодні вхідних даних.

І на цьому тлі ще й поширюються чутки, що мерам і міським та облрадам не рекомендували надміру голосно критикувати центральну владу: їм вже натякнули з ОП на можливе негайне підняття в такому випадку старих претензій і компромату та відкриття кримінальних проваджень. Можливо, одразу з посадками та блокуванням рахунків "на час ведення слідчих дій". Але якщо мери не послухаються? Відмовляться приймати на себе весь негатив від наслідків дій Зеленського і Зекоманди? Що тоді?

З зими 2013-14 минуло 8 років...

comments

Інші матеріали автора

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!