logo_ukra

Coinspot 08.03.2021

BTC/USD

51002.43

ETH/USD

1704.90

LTC/USD

189.22

НБУ 08.03.2021

USD/UAH

27.90

EUR/UAH

33.40

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Блог

Віталій Бала: Про позачергове засідання Верховної Ради

Закон, який працевлаштовує Юрія Вітренка, приведе Зеленського у глухий кут

0

comments1081

Віталій Бала

Політтехнолог, політичний консультант, директор Агентства моделювання ситуацій

У 1987-1992 роках навчався в Інституті міжнародних відносин

З 2002 року директор Агентства моделювання ситуацій

Про позачергове засідання Верховної Ради.

1. Сьогодні 23 лютого відбулось позачергове засідання Верховної Ради.

2. Український парламент зібрався, щоб розглянути тільки одне питання і це зовсім не питання вакцинації чи заходів по боротьбі з Ковід-19.

3. Виявляється, шо для України найнагальнішим питанням є працевлаштування виконуючого обов'язки міністра енергетики Юрія Вітренка.

4. Президент Зеленський поверну до Верховної Ради закон №4531 про відновлення конкурсів на держслужбі, щоб прибрати норми закону, що обмежуть виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

5. До пропозицій президента дослухались 267 депутатів, які проголосували за закон у цілому.

6. Цікавою була позиція спікера Дмитра Разумкова, він ставлячи на голосування поправки і закон у цілому, закликав підтримати, але сам не голосував. Невже у нього зламалась система голосування чи він також розуміє всю абсурдність таких рішень під конкретну обсобу, яку Вреховна Рада вже двічі не призначали на посаду міністра енергетики.

7. З виступів, які передували голосуванню, тільки Юлія Тимошенко назвала Юрія Вітренка корупціонером та не соромилась у висловлюваннях на його адресу. Це логічно, бо вона таки розбирається у питаннях енергетики загалом та газу зокрема.

8. Важко зрозуміти логіку дій Зеленського, який нехтуючи позицією Верховної Ради так переймається працевлаштуванням Юрія Вітренка.

9. Така позиція президента, не тільки вносить непорозуміння у самій фракції партії Слуга народу, а фактично позбавляє його маневру щодо створення коаліції разом з фракцією Батьківщина, про яку часто говорили останнім часом.

10. Як я раніше зазначав, у Зеленського є три варіанти поведінки для спроби зупинення падіння власного рейтингу Перший варіант - це проведення дочасних парламентських виборів, до речі, ніби погрозую розпуску парламенту він і мобілізував сьогодні 226 голосів у фракції Слуга народу. Але тоді прийдеться робити коаліцію у наступному параламенті.

Другий варіант - це створення коаліції у чинній Верховній Раді і формується уряд, де будуть працювати люди з досвідом і компетентно почнуть боротись з загальною кризою, яка вже для всіх очевидна. І мова у першу чергу йде про економіку та Ковід-19.

І третій варант, коли президент робить вигляд, що все ніби добре і ситуація погіршується настільки, що дочасні вибори будуть неминучі, а рейтинг Зеленського зійде нанівець.

comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!