Верховна Рада прийняла скандальний законопроект про ринок землі

Народні депутати більше восьми годин розглядали правки і пізньої ночі все ж прийняли законопроект про ринок землі

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (№2178-10), який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року. За дане рішення проголосували 259 народних депутатів.

Зазначимо, що Верховна Рада зібралася на третє поспіль позачергове засідання в понеділок, 30 березня, о 16:30 і протягом майже всього цього часу (за винятком перерви на дезінфекцію сесійної зали) розглядала сотні правок до законопроекту. Багато з правок опозиційні ринку землі нардепи коментували, закликаючи відкласти розгляд законопроекту. Жодну з правок опозиційних нардепів не підтримали.

Нагадаємо, на початку вересня 2019 президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту прийняти до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення з відміною мораторію на продаж землі.

13 листопада 2019 Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроект 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.

3 січня 2020 року у ВР було подано законопроект про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання.

До документу було подано 4018 правок. Найбільшу кількість правок – 3102 – внесли депутати від ОПЗЖ.

Станом на 5 лютого парламент розглянув 3017 поправок з 4018.

У понеділок, 16 березня президент Володимир Зеленський запросив до себе на Банкову парламентську фракцію "Слуга народу" для проведення засідання з відкриття ринку землі.

З 17 березня Верховна Рада повинна була продовжити розгляд "земельних правок" в сесійний залі, але в останній момент перенесла голосування за земельну реформу, очікуючи підтвердження домовленостей з МВФ про отримання фінансової допомоги.

Також нагадаємо, що Верховна Рада підтримала 30 березня 267-ма голосами в першому читанні так званий "антиколомойский" законопроект № 3260 "Про внесення змін в законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". Експерти оцінили на прохання видання "Коментарі" це рішення.