П'ять країн вимагають від Ірану компенсації за збитий український літак
Іран повинен виплатити компенсацію у відповідності з міжнародними стандартами
Компенсацію за знищення літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії
України" вимагають від Ірану п'ять країн: Канада, Афганістан, Великобританія,
Швеція і Україна. Про це повідомив глава МЗС Канади Жан-Філіп Шампань після
зустрічі групи представників цих країн в Лондоні, передає ТАСС.
Відзначається, що під час ще раз обговорили, що повинно бути проведено прозоре, повне та незалежне міжнародне розслідування. Іран, у свою чергу, повинен взяти на себе всю вину і виплатити родичами загиблих компенсації. Крім того, Шампань сказав, що потерпівші країни розраховують на компенсації відповідно до міжнародним законодавством і в строк. Крім того, експерт заявив, що сім'ї загиблих і весь світ повинні отримати відповіді, а також, щоб винні були покарані.
Раніше "Коментарі" писали, що в Тегерані завершилася ідентифікація тіл всіх загиблих українців під час авіакатастрофи 8 січня, коли лайнер "МАУ" рейсу PS 752 атакували ракети Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).
Нагадаємо, 8 січня в "Боїнг" української авіакомпанії "МАУ" зі 176 людьми на борту, який тільки набирав висоту після зльоту з іранського Тегерана потрапила ракета, літак впав на землю і вибухнув. На жаль, нікому вижити не вдалося. На борту повітряного судна нв той момент був український екіпаж, що складається з 9 осіб і двох українців-пасажирів.
Глава відділу розслідування пригод Організації цивільної авіації розповів про те, хто буде розшифровувати "чорні ящики". Спочатку передбачалася, що бортові самописці будуть відправлені до Франції, але незабаром це рішення було змінено, розшифровкою займеться Україна. Розшифровка самописців розпочнеться 20 січня.
Як повідомляло видання "Коментарі", 14 січня президент авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розповів про те, хто винен у тому, що сталося з українським повітряним судном в Тегерані. За його словами, іранські влади повинні були зарити повітряний простір, однак не зробили цього, тим самим порушивши міжнародну угоду.