Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
Китайські
влада приховувала інформацію про спалах епідемії коронавіруса і не робили
ніяких особливих заходів, поки ситуація не вийшла з-під контролю. Про це на прикладі
34-річного китайського офтальмолога Чи Вэньляна йдеться в статті The New York Times, пише "9 канал".
Видання нагадує, що перші заражені інфекцією, викликаної новим різновидом коронавіруса 2019-nCoV, з'явилися в 11-мільйонному місті Ухань на початку грудня минулого року. Але партійні чиновники і функціонери протягом кількох тижнів не вживали активних дій, спрямованих на боротьбу з пневмонією, змушуючи лікарів мовчати про поширення хвороби.30 грудня 2019 року Вэньлян, що працює в центральній лікарні Ухани, повідомив своїм колишнім однокурсникам з медичної школи про 7 хворих, вирішивши, що мова йде про вірус, що викликав на початку 2000 років епідемію атипової пневмонії (SARS). "Атипова пневмонія", підтверджена в семи випадках", — написав він у чаті WeChat. "Так страшно. SARS з'явивлася знову?" — запитав його один із співрозмовників. Пізніше доктор зазначив, що тип вірусу ще не встановлено.
Після цього Вэньлян прямо посеред ночі був викликаний в місцеве управління охорони здоров'я, де від нього вимагали пояснити, навіщо він поширює цю інформацію. Потім двічі довелося давати пояснення в поліції. Правоохоронці відчитали лікаря за поширення неправдивих коментарів", які "суттєво порушили громадський порядок".
Згідно з документом від 3 січня, на якому доктор залишив не тільки підпис, але і свої відбитки пальців, Чи Вэньлян пообіцяв не поширювати чутки про захворювання". Отримавши догану, Вэньлян повернувся до роботи і в кінцевому підсумку захворів сам. Зараз він проходить лікування в своїй же лікарні.
28 січня Верховний суд КНР піддав критиці дії поліцію Ухани за переслідування людей, які намагалися усіх попередити. "Можливо, сьогодні було б легше стримувати і контролювати новий коронавірус, якщо б тоді поліцейські повірили "чуткам" і самі почали б носити медичні маски, виконувати санітарні вимоги", — сказано в пояснювальній записці суду.
Нагадаємо, Китай завершив будівництво однієї з двох лікарень в Ухані, призначених для лікування хворих на коронавірус. Будівельні роботи почалися в лікарні Хуошеншань 23 січня і закінчилися через 8 днів.
Також ми писали про те, що в Україні дві команди вчених працюють над створенням тесту на коронавірус. Про це розповіли джерела в Міністерстві охорони здоров'я та РНБО.
Користувачі інтернету, як зазвичай не залишають без уваги ні одну популярну тему, так сталося цього разу. Коронавірус, який був виявлений в Китаї і наробив багато шуму по всьому світу став приводом для жартів і мемів.
Новини партнерів
Новини