ДУМКИ

Сергій Біленко : Як потрібно доопрацювати земельну реформу в Україні

30-07-2020 12:07

0

Сергій Біленко

член ради асоціації "Земельний союз України"

Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що восени Верховна Рада ухвалить низку законів, які "дошліфовував" земельну реформу. Своєю думкою про те, як саме її потрібно "дошліфувати", поділився з виданням "Коментарі" член ради асоціації "Земельна спілка України" Сергій Біленко

"Якщо говорити про "дошліфування" земельної реформи, то мова йде про два законопроекти.

Перший – це законопроект 2195, який передбачає переведення в електронну форму всіх земельних торгів, які проводяться в Україні.

Другий – досить об'ємний законопроект 2194, який стосується великої кількості питань у сфері земельну відносин. Назву деякі з них.

1. Законопроект передає землі державної власності за межами населених пунктів у власність територіальних громад. У власності держави залишаються лише землі, які необхідні державі для реалізації своїх функцій.

2. Врегульовується процедура встановлення та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі територій територіальних громад.

3. Суттєво спрощується процедура розробки і погодження землевпорядної документації, мінімізуються корупційні ризики, які мають місце при таких процедурах.

4. Прописується механізм реалізації переважного права на купівлю земельних ділянок. Таке право за існуючим законодавством належить орендарям землі, але існуючий порядок його реалізації, на жаль, виписаний не зовсім якісно, і пов'язаний з істотним ризиком рейдерства. Новий механізм повинен перевести всі взаємодії між сторонами договору в електронну форму і задіяти в цьому процесі державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно.

5. Органам місцевого самоврядування надаються ефективні засоби по боротьбі з такими порушеннями земельного законодавства, як нецільове використання землі, самозахоплення земельних ділянок. Для боротьби з такими правопорушеннями виконавчим органам сільських, селищних, міських рад надаються функції державного контролю за використанням і охороною земель.

Дані законопроекти мають ключове значення для наведення порядку в земельних відносинах в Україні. Хотілося б, щоб головна їх ідея, – децентралізація та істотне зменшення корупції у земельній сфері, була реалізована в повному обсязі, а не загубилася в процесі доопрацювання законопроектів до другого читання".

***

28 квітня президент Володимир Зеленський після певної паузи підписав закон, який відкриває в Україні ринок землі сільгосппризначення. Експерти розповіли виданню "Коментарі", для чого бралася пауза, а також – чи запрацює цей спірний ринок.



Новости партнеров


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!